מהי ההגדרה של ייעוד? ומהו הייעוד שלך?

מהי ההגדרה של ייעוד? ומהו הייעוד שלך? סרטון קצר

מיועד לנשים וגברים

מאת: חגית רימון

הנה תוכן הסרטון:

הפעם בסרטון אני מדברת על ייעוד.

והשאלה הראשונה היא: מהו ייעוד? ומהו הייעוד שלך?

כשחשבתי על ההגדרה של ייעוד עכשיו בהליכה, הגעתי למסקנה שייעוד של בן אדם זה משהו שהוא אוהב לעשות בחיים ונהנה ממנו, ומהצד השני זה משהו שגורם לאנשים אחרים טוב.

למשל אישה שהייעוד שלה הוא אפיית עוגות, או דברים מתוקים, אז אם היא יודעת לאפות את זה טוב ומאוד נהנית מזה ואנשים נהנים מהאוכל שהיא מכינה – אז זה כנראה הייעוד שלה.

לא צריך תמיד לחפש משהו ממש גדול, כמו לטפס על האוורסט או לכתוב את רב המכר הבא.

חשבתי למשל על הסופרת ג'יי קיי רולינג, שכתבה את הארי פוטר. מצד אחד, העולם היה מסתדר גם אם היא לא הייתה כותבת את הארי פוטר.

מצד שני, אני מניחה שהייעוד שלה הוא לכתוב. כי מצד אחד היא בטוח נהנית מהעבודה הזאת ומרגישה דרייב לכתוב. מצד שני, הרבה אנשים נהנים מהכתיבה שלה.

לגבי ההנאה של הציבור – כדי להיות בייעוד שלך, את לא חייבת שמליון אנשים יסגדו לך וייהנו ממה שאת עושה.

את לא חייבת להיות איזה גורו ולא חייבת להיות קואצ'רית כמו טוני רובינס.

את יכולה גם ששלושה אנשים יאהבו את מה שאת עושה, חמישה, עשרה, לא משנה הכמות.

העיקר שאת תאהבי את מה שאת עושה ואנשים מסביבך, או לפחות חלקם – גם ייהנו מזה. אז אני חושבת שאת נמצאת בייעוד שלך, או אחד מהייעודים שלך.

יכו להיות שאת נהנית לעשות כמה דברים במקביל, ונותנת אור ושימחה למי שמסביבך בכל מיני תחומים.

אני פשוט הולכת וחושבת לעצמי: רגע, מה הייעוד שלי בחיים? והתחלתי לחשוב על כל מיני דברים גדולים, כמו אולי לכתוב איזה ספר מדהים שאנשים מאוד יתלהבו, אבל כנראה שאני לא יודעת האם אני אעשה את זה או שמסוגלת.

ואז חשבתי על העבודה שלי, שיכול להיות שהיא הייעוד שלי, כי אני עוזרת בה להמון המון אנשים, בעיקר לעובדים, ואני עושה את זה טוב. ומצד שני, אנשים נהנים מהפירות של העבודה שאני עושה.

הייעוד שלך יכול להיות גם בעבודה שלך. הוא יכול להיות גם בתחביבים שלך, בנגינה, בשירה, בטיפול באנשים.

אני מאחלת לך למצוא את הייעוד שלך. את לא צריכה לחפש כל כך רחוק. תשאלי את עצמך מה אני אוהבת לעשות ומה אנשים מסביב אוהבים שאני עושה?

אני חושבת שזה הכל. ויכול להיות שיהיו כמה תחומים שהם הייעוד שלך. ויכול להיות שהייעוד שלך ישתנה מתקופה לתקופה.

את יודעת מה? עכשיו כשאני חושבת על זה, יכול להיות שייעוד של בן אדם זה גם לטייל בעולם ולהנות עם עצמו, ולאו דווקא שאחרים ישמעו על הטיולים שלו.

אז יכול להיות שבהגדרה הזאת לא חייבת להיות גם הנאה מצד הסביבה, ומצד שני, זה יכול לחזק, כי אם הבן אדם יטייל בעולם ואז יספר על זה למכרים שלו, לחברים שלו, למשפחה, יכתוב באינטרנט וישתף את המידע הזה עם אחרים – הוא יעשה טוב גם בדרך הזאת.

להיות בייעוד זה דבר שגורם לשימחה וגם למשמעות בחיים. אז זה טוב למצוא את הייעוד שלך. בהצלחה לכן ולי.

הנה הסרטון – מהו ייעוד? והאם את נמצאת בייעוד שלך?

 

מה מבדיל בין חירות לשיעבוד ואיך מגיעים לתחושה של חופש?

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.