עברתם את גיל 50? שמרו על השקט שלכם ובצעו בדיקות כלליות

מאת: יח"צ

התמונה להמחשה בלבד
התמונה להמחשה בלבד

 

הגוף שלנו עובר שינויים משמעותיים ככל שהוא מתבגר ולכן חשוב מאוד להקשיב לרופאים ולהמלצות של קופת החולים ולבצע את כל הבדיקות המקדימות וזאת על מנת לוודא שהכול תקין בגופכם ובמידה וקיימת בעיה רפואית, יש לטפל בה במיידית. מדריך זה מיועד לאנשים מגיל חמישים ומעלה.

בדיקות לגילוי מוקדם ולשלילה של סרטן המעי הגס

 • גילוי דם סמוי בצואה – אחת הבדיקות החשובות שיש לעשות מגיל חמישים ומעלה היא בדיקה שמטרתה לגלות דם סמוי בצואה. בדיקה זו היא הדרך הטובה ביותר לגלות את סרטן מעי הגס בשלביו הראשונים, מה שמאפשר פעמים רבות ריפוי. רוב האנשים בישראל אינם מודעים לעובדה שסרטן זה מופיע במקום השני ברשימת המחלות, דבר שמצביע על שכיחות גבוהה. ביצוע בדיקה זו עתידה להציל חיים.
 • בדיקת קולונסקופיה– בדיקה זו גם היא מיועדת על מנת לבדוק האם אתם סובלים משלב מוקדם של סרטן המעי הגס. בבדיקה זו ייבדק האם יש לכם פוליפים במעי הגס והאם הם סרטניים. ברוב המקרים צורבים את הפוליפ כבר בשלב בו הוא מתגלה בבדיקה ושולחים אותו לבדיקת ביופסיה.
 • ערמונית– מגיל חמישים חשוב להגיע אל הרופא מדי תקופה וזאת על מנת שיבצע בדיקה כללית של בלוטת הערמונית. בדיקה זו מאפשרת גילוי מוקדם של סרטן הערמונית.

בדיקות לנשים

 • בדיקת שדיים– נכון להיום כל אישה יכולה לבקש מרופא המשפחה שלה לבצע בדיקת שדיים (ממוגרפיה) כבר מגיל ארבעים. חובה לבצע בדיקה זו כל שנה שנתיים מגיל חמישים וזאת על מנת לבדוק האם אתן סובלות משלבים מוקדמים של סרטן השד. חשוב לציין שישנן שתי בדיקות חשובות, הראשונה היא בדיקה עצמית בה האישה בודקת האם יש גוש או מרקם מוזר בשדיים ובדיקת ממוגרפיה פעם בשנתיים.
 • בדיקת השחלות– חשוב מאוד לבקר אצל הרופא נשים ולבצע את כל הבדיקות הדרושות. בנוסף, חשוב לבקש בבדיקה לשלול את סרטן השחלות (מגיל 50), במיוחד אם מישהו מהמשפחה שלכם סבל מהמחלה.
 • צוואר הרחם– בדיקת חובה לגיל אישה החל מגיל ארבעים.

בדיקות כלליות מגיל 50

 • שקילה– חשוב לבצע בדיקה מוקפדת של המשקל שלכם ושל רמות השומן בגופכם בגיל חמישים. נכון להיום רוב האנשים מתחילים בבדיקות אלו מגיל ארבעים. עודף משקל ועודף שומנים יכולים להוביל לכל מיני מחלות מסכנות חיים, כמו למשל כבד שומני, לחץ דם, סוכרת ועוד. לכן, אם יש לכם בעיית משקל, חשוב מאוד לבדוק גם את שאר הדברים ולטפל במיידית בעניין על ידי תפריט של דיאטנית ופעילות גופנית.
 • פרופיל שומנים– חשוב לבצע בדיקות כולסטרול וכל שקשור אל פרופיל השומנים בגוף.
 • אק"ג– ביצוע בדיקה זו תעזור לרופא לדעת האם הלב שלכם מתפקד בצורה תקינה מבחינת הפעילות החשמלית שלו.
 • עור– כאן מדובר על בדיקה עצמית בה תבחנו את העור שלכם ובכל מקרה של כתם חדש שצבעו משתנה, פנו אל רופא עור על מנת שישלול מצב של מלנומה, כלומר סרטן העור.
 • לחץ דם– חובה למדוד את לחץ הדם החל מגיל חמישים בתדירות קבועה. אם אתם סובלים מלחץ דם נמוך או גבוה, חשוב להיות בפיקוח בקופת החולים ופעמים רבות גם בטיפול תרופתי.

לסיכום, בדיקות כלליות יכולות להציל חיים. אם הגעתם לגיל חמישים, גשו אל הרופא, בצעו את הבדיקות ותבטיחו לעצמכם שקט נפשי.

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.