"מגיל 4 ידעתי שאני רואה שונה מאנשים אחרים". ראיון מעניין עם המתקשרת והנטורופתית יפה ברעם ורשבסקי

.
מאת: חגית רימון

יפה ברעם ורשבסקי, נטורופטית ומתקשרת


ליפה ברעם ורשבסקי יש תוכנית רדיו שבועית ברדיו 103 FM,  ומכרה שלי אמרה לי: "את חייבת לראיין אותה. היא מדהימה!" אז אחרי המלצה כזו, נפגשתי עם יפה ושאלתי אותה את כל השאלות שעניינו אותי לגביה ובכלל. אני התרשמתי לטובה מיפה, מהלב החם שלה ומנכונותה לסייע לאנשים. והנה הראיון.

בבקשה ספרי לנו כמה מילים על עצמך

מגיל 4 ידעתי שאני רואה שונה מאנשים אחרים. ניבאתי את מלחמת יום כיפור, אמרתי לאמא שלי שתתלה בדים שחורים על החלון, וזה היה הסימן הראשון לאמי שהתחלתי לתקשר, כי היא הייתה בעניני קבלה ומיסטיקה וידעה מי אני ומה מהות הנשמה שלי. אביה של אמי היה מקובל ענק שעשה ניסים וריפא חולים  וביטל את השואה שהגיעה לצפון אפריקה. הוא נהג לקבל אנשים בסלון ביתו, ייעץ ותקשר להם דרך הקבלה. בנוסף, הוא היה דיין בבית דין רבני והייתה לו חנות לזהב וכסף. חלק מעיסוקיו היה בקבלה מעשית – הוא הפך חומרים בלחש קבלי לזהב, ואת זה הוא מכר בחנותו. אחד מהסיפורים שמספרים על סבי, זה שהוא נסע פעם ברכבת בפאריס כדי לייבא יהלומים ובדרך חזרה, כשהייתה לו כמות לא מבוטלת של יהלומים בתוך התפילין, עברו שוטרים וחיפשו אצל הנוסעים חפצים. כל שוטר שנעמד ליד סבי נעשה משותק בכל חלקי גופו ולא יכול היה לעשות חיפוש אצל סבי, אלא פנה לאדם שישב מולו וחיטט בסל הקניות שלו. לסבי הייתה יכולת לשתק אנשים בכל חלקי גופם, מכוח הקבלה. מספרים על סבי, הרב ראובן ביטן מהעיירה סוסא בתוניס, שהיה עושה שלום בית ושלום בין אנשים. באחד המקרים מישהו היה חייב לאחר ממון רב. סבי פגש אותו במשתנה הציבורית וביקש ממנו להחזיר את החוב לבעל החוב, ואמר לו בערבית: תמשיך להשתין, ואתה לא תפסיק להשתין עד שתשבע לי שתחזיר את החוב. האדם כמעט השתין את נפשו למוות, כשעה ורבע, סיפור אמיתי,  כמעט התרוקן מנוזלים, ובסוף התייאש ונשבע. והחזיר את הכסף.

הסיבה שהרחבתי לספר על סבי היא כי נולדתי בתאריך שהצדיק הגמור הזה נולד ונפטר, בראש חודש אלול, הוא היה צדיק יסוד עולם וריפא אנשים ללא מגע יד, וכל כוחותיו הטיפוליים עברו אלי.

במשך כל הילדות שלי עד סוף התיכון היה ברור לי שאני גדלה כדי לתקשר ולעזור לאנשים. אמי תמיד שאלה אותי שאלות על העתיד וכיוונה אותי לייעוד שלי. היו לה כוחות קבליים ויידע קבלי נרחב אותו למדה מאביה.
יצויין שסבי השני,  המקובל יוסף ורשבסקי, היה יד ימינו של הרב אשלג המפרש את פירוש הסולם של הזוהר, הפירוש הברור של הקבלה.

.
הייתי ילדה מאוד שקטה ומופנמת. בגיל 5 ניבאתי את מותה של אמי שנפטרה כשהייתי בת 12. בעצם גידלתי את עצמי. כוחות הנפש שהייתי זקוקה להם כנראה חיזקו אותי והפכו אותי למה שאני היום. אמרתי לה "אמא, את לא  תזכי להגיע לבת מצווה שלי." היא לא ענתה כי ידעה שזה נכון, והקנתה לי את כל היידע, המון אהבה וחיבוקים כי ידעה שתעזוב אותי בגיל צעיר, בגיל הכי קריטי בילדותו של מתבגר.

ממה אמך מתה?

מסרטן. וידעתי שיהיה לה.

לא יכולת למנוע? לסייע?

לא. זה 'מכתוב'. וזה חלק מהתהליך שלי להתפתח. לאחר מותה של הייתי מגיעה הביתה אחרי הלימודים, אבי עבד, כיבסתי את הבגדים, תליתי, בישלתי לעצמי אוכל. אמי לימדה אותי לבשל בגיל צעיר כי ידעה שאצטרך לבשל. היא לא ויתרה לי על שום יידע בעבודות הבית כי ידעה שאצטרך את זה, ושאהיה מספיק חזקה כדי לעמוד בזה. זה חלק מהתהליך של הגדילה הרוחנית שלי, אותה התמודדות. עם כל הקושי, שרדתי את הילדות והשקעתי את כל מרצי בלימודים. אהבתי ללמוד ולקרוא, הייתי תולעת ספרים. אבל זכרונה של אמי ליווה אותי יום יום. כוחות הנפש ותעצומות הנפש לא ברורים לי עד עצם היום הזה.

בגיל עשרים התחלתי לתקשר, לא באופן מסודר, ובגיל 22 התחלתי ללמוד רפואה טבעית בקולג' לרפואה טבעית. הכיוון היה שהנשמה שלי תיזכר ביכולות הריפוי שהיו לסבי. בד בבד עם הלימודים התחלתי לתקשר באופן מסודר ובמקביל עבדתי כסמנכ"לית בחברת ייבוא. בשנה השלישית ללימודים ביקשו שאלמד. לימדתי מספר שנים, במקביל פתחתי חברת ייבוא משלי וגם תקשרתי.

מה זה תקשור?

מתקשר הוא מישהו שמקבל מסרים מעולמות עליונים. כל אחד מקבל מסרים מיישות אחרת ובצורה אחרת. אני מקבלת את המסרים שלי מהנשמה שנמצאת בקרבי שהיא נשמתו של סבי.  אני גם מעבירה מסרים ממתים. התקשור שלי הוא חיובי, המטרה שלי היא לבנות את האדם מולי, להדריכו רוחנית ולדחוף אותו קדימה לעשייה מבורכת. יש בי אנרגיה מדבקת של שפע. אנשים שעברו אצלי בקליניקה, גם אם לא יישמו את העיצות שנתתי להם, קורה להם דבר טוב שנותן להם את הדחיפה כן לבצע את המשימות. המתקשר והמדריך הרוחני יכולים לראות את הדרך הקצרה והמבורכת להגיע לשפע, זוגיות טובה ושמחה אופטימלית.

לעיתים אני מדברת עם אנשים על מחלות, לא במקום עצת רופא. אבל אם אני יודעת שהמסלול הוא לצערי סופי אני לא מזכירה כלום. אני  לא באג'נדת הפחדה אלא בענין של חיבוק. יש מתקשרים שהם באג'נדת הפחדה. אם אני רואה חלילה מישהי בהתחלה של משהו וזה יציל אותה אם אגיד לה, אגיד, אבל סתם כדי להפחיד למטרה של תלות ושליטה, אני לא בקטע. אני לא אוהבת שיוצרים תלות.
בואי נדבר על הכובע הנוסף שלי. אני נטורופתית וגם תרפיסטית. עוסקת בתראפיה של הנפש ושיטות אלטרנטיבות על ידי פרחי בך, שיחות, NLP (דמיון מודרך). לעיתים אנשים מגיעים אלי עם מטרה מסוימת, נגיד לקנות דירה ואין להם כסף. אני אמנם לא יועצת כלכלית אבל אני נותנת להם את הכלים לנהוג נכון בשפע הקיים ולהגיע  אל המטרה. אני יודעת להסיר מאנשים פחדים וחרדות בשיטה מיוחדת שפיתחתי. בצורה שנותנת את הביטחון לאדם. אני מאסטר ברייקי, ובאמצעות טיפול ברייקי קל להרגיע, לגרום לשלווה ולרפא כל דבר. אני נוגעת באנשים באופן נדיר, רק כשאני  מרגישה שהם זקוקים למגע הזה, בדרך כלל אני שולחת לאחרים לטפל טיפולים גופניים.

מגיעים אלי אנשים מכל שכבות האוכלוסיה, חלקם מחפשים להגשים חלום ולהגשים את עצמם, חלקם כדי להירגע כי אין להם תשוב הנפשית, חלקם מגיעים בגלל הפרעות בקשב וריכוז שאני מטפלת בצמחי מרפא ופרחי באך, אני  מטפלת גם בילדים עם הפרעות קשב. הטיפול יכול להיארך שתי פגישות, ואני מרכיבה להם פרחי באך. יש לי חיבור מעולה עם ילדים, כי יש לי יכולת לדבר איתם  בגובה העיניים.
אני יודעת שהעיסוק שלי הוא שליחות. תוכנית הרדיו שלי ב- fm 103 במוצ"ש בשעה 23:00 היא צינור למפגש שלי עם אנשים ומטרתי להגיע לכמה שיותר אנשים, להקל עליהם ולרפא את מכאובם. האושר הגדול ביותר שלי זה לראות אדם שמגיע  בוכה אלי ויוצא מחייך. ותודה לאל זה קורה לי יותר מפעם אחת ליום.

את מאמינה בגלגול נשמות?

ודאי! אני הולכת בדרך הקבלה, לא מאמינה בעונש אלא מאמינה בתיקון של הנשמה. הבורא רוצה טוב עבורינו ולא מעניש אותנו. כל מה שקורה לנו גם אם זה חמור ביותר בעינינו זה כדי שנתקן.

ואם חלילה מת מישהו במשפחה? 

אני רואה את המוות כהתחלה חדשה. מוות זה לא דבר סופי. הנשמה היא נצחית. הגוף הוא כלי.

אז איפה המתים?

צריך להאמין ולהרגיש. אני אדם מאוד מאמין בבורא עולם, אני חשה אותו בקרבי ואני יודעת בוודאות שהוא רוצה רק טוב עבורנו, למרות  שלא תמיד זה נראה ככה. מחלות הן לא דבר רע, למרות העינוי והסבל. ילדים שחולים עד גיל 13 בנים ועד 12 בנות, התיקון הוא בעצם להורים. הגישה הזאת יכולה לקומם אבל אני יודעת שזה ככה.

אז מה קורה לאדם אחרי שמת?

כל אחד בתהליך שלו. רובינו חוזרים לכאן כדי להמשיך בתיקון. אם אדם עובר למשל 80 שנה ולא תיקן, אז הוא בזבז חיים שלמים. יש משפט בקבלה שלא נולדנו להיות אנשים טובים, נולדנו כדי  לגלות אור. לתקן. ברגע שאדם מת לרוב הוא חוזר לעולם כדי לתקן. מה שחוזר לעולם זה החלק הלא מ,וקן. אם תקנו בגלגול הזה את מה שאנו צריכים לתקן,  אנו הולכים לעולמנו. מתחברים לאינסוף.

מה זה האינסוף?

זה אורו של הבורא. על ידי לימוד הקבלה אנו מבינים מה התיקון שלנו בעולם הזה. זה תהליך ארוך ומתמשך ובלימוד עצמו כל אחד מבין מה התיקון שלו.

לא קשה לך לשמוע כל כך הרבה כאב של אנשים?

יש לי  יכולת הכלה מאוד גדולה. כמטפלת אני מאוד מנוסה בענין הזה ואני לא לוקחת את העבודה הביתה. אני עושה ניתוק מלא מהקליניקה.

מהו המתכון שלך להצלחה ולזוגיות טובה?

המתכון לזוגיות טובה זה חופש מלא, אמון ואמונה. נתינה באהבה בלי הנהלת חשבונות, חמימות וחיבוקים אינסופיים.
המתכון להצלחה בקריירה זה להגשים את החלום ולהתמקד במטרה. לגייס את כל המוטיבציה ולהשקיע בזה יום ולילה, עד שזה קורה. יש שלב שאתה משחרר וזה קורה לבד. אם אדם עוסק בחלום שלו הוא מגשים את עצמו. אחד מהמתכונים להצלחה זה להיות חרוץ, לפחות בשנים הראשונות. הצלחה היא לא לעצלנים. אני חושבת שאנו חייבים להגשים את החלום שלנו כי בדרך כלל החלום שלנו הוא השליחות שלנו.

מה החלום שלך?

אני מגשימה היום את החלום שלי. יש לי חלום נוסף הקשור במשחק ושירה. אבל עוד לא מצאתי זמן לעשות את זה. אני בת של שחקן וגדלתי באוירה של משחק בבית. אומרים שאני דומה לאבי, גם בוורבליות, וגם יש לי אהבה לבמה ואני אוהבת לשיר. אני אמצא את הזמן להגשים את החלום. אני עובדת על דיסק אבל לא של שירה, אלא של מדיטציות. סדרת מדיטציות עם הקול שלי בנושאי שפע, זוגיות, הצלחה, אהבה וכו'.

17 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  שלום רב ליפה,היפה באדם.
  אני מודה לבורא עולם על הרגע שנפגשנו.
  את מתקשרת,קואצרית,ומדריכה שאין כדוגמתה
  תודה על כל העזרה, הנתינה, והתמיכה לאורך כל הדרך
  בזכותך,השמיים הם לא הגבול!
  מאחלת, שייהנו ממך עוד הרבה מטופלים
  ובזכותך כולנו נהיה יותר מוצלחים!
  אוהבת מכל הלב והנשמה

 2. ליאורה הגיב:

  מבקשת. ש תתקשרי. אלי. 0505557518תודה

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  הייתי בפגישה לפני כשנה שילמתי הון ושום דבר מדבריה לא קרה
  חברים הכל שטויות

 4. mazal הגיב:

  ה סיפור שלף נגע ל ליבי מחקה ל דבר או לפגוש איתך תודה

 5. אנונימית הגיב:

  לא להתפתות. הייתי ושום דבר מ"הנבואות" לא התממש

 6. שלמה הגיב:

  שלום יפה.
  אני ואישתי מאמינים שתוכלי לעזור לנו ומבקשים להיפגש איתך באופן אישי.
  מדובר בבן שלנו.
  התתקשרנו מספר פעמים והבטחת שתחזרי אלינו. אנו מייחלים ומצפים וממתינים בסבלנות שתתקשרי.

  תודה

 7. נעמה גור מחיפה הגיב:

  שלום ערב טוב ליפה ורשבסקי ברעם המתקשרת בתכנית המימד השביעי.
  אני התקשרתי אליך , ואת אמרת לי שאת מבטיחה לי שתחזרי אלי. וזה עדיין לא קרה?. מקווה שתקיימי את הבטחתך מחכה לדבר איתך זה מאוד חשוב ודחוף לי.שיהיה לך שבוע טוב. אני שומעת כל שבוע את התכנית שלך. לא מצליחה לעלות לשידור. אבל מעונינת לדבר אתך באופן אישי.

 8. לילי פלדמן הגיב:

  אני מקשיבה לך במוצאי שבת ומתפעלת מהיכולות שלך….למען האמת אני פוחדת להתקשר ולהיחשף למידע…אבל אזרתי אומץ ועשיתי את זה!!!!!!!!!
  שמי לילי פלדמן אני בת 65 נולדתי ב-11.02.1948 בא' באדר תש"ח בפולין אני נשואה עם 3 ילדים בוגרים 40,36,28 ואני מאד מאמינה בתקשור וכיו"ב מספר הטלפון שלי בבית 03-5591177 מקווה שתיצרי קשר!!!!!!!
  בתודה ובברכה לילי

 9. אורלי הגיב:

  יש לי בן שאותותו יהיה בן 29. הייתי רוצה לדעת מתי תהיה לו זוגיות רצינית שיביא לזיווג.
  מעבר לזוגיות אחת של שנה. (לפני 3 שנים), הוא לא היה במערכת זוגית.
  אשמח מאד אם תוכלי לעזור לי.
  אני מאד דואגת לו.
  תודה מראש
  0544431701

 10. מזל לוי הגיב:

  יש לי ילדה ש גרה ב חול נשואה + 2
  אני מעוננת ל דעת מה איתה
  עבודה של בעלה חלשה נולד 6 6
  גמ ל גבה עבודה של ה ילדה שלי גלית
  נודה 5 6 69
  מה עמ ה מגורימ שלחמ ישראל אמריקה
  אני רוצה ל דבר איתך 03 7522441
  תודה

 11. שושי הגיב:

  אני מאזינה קבועה של יפה בתכנית 103 , והיא מדהימהומקסימה פשוט תענוג לשמוע אותה ,עוזרת לאנשים נותנת עצות משהו !!!!
  שושי

 12. אווי הגיב:

  איך מגיעים אליך? את מעניינת מאוד. הייתי רוצה לדעת יותר פרטים. כמה עולה תקשור? לכמה זמן? ועודדדד…. אפשר מס טלפון בבקשה???
  תודה. 0545711067

 13. אפרת שלם הגיב:

  ראיון מעניין מאוד. נותן עוד קווים לדמות הנשמעת מבעד לגלי הרדיו קצת מסתורית ועליונה. הייתי מאוד (!!) רוצה להיפגש איתה, אבל איני יודעת איך… מרגישה קרבה אליה, אין הסבר. אפרת 050-9701449

 14. דליה הגיב:

  אשת אשכולות כתבה שגרמה לי להעיז לפנות אליה ולקבל מעט אופטימיות

 15. רבקה הלמן הגיב:

  ראיון מרתק עם אשה ייחודית, שגורמת למאזין להאמין לכל מילה שיוצאת מפיה.עכשו, לאחר שקראתי את הראיון אני מבינה מה מקור הכוח שלה ומאיפה נובע הבטחון שלה . שורשי הקבלה נעוצים היטב בהסטוריה המשפחתית שלה. תענוג לקרא הכתבה ולשמע את תכנית הרדיו שלה.

 16. דוד הגיב:

  נהנתי מהראיון.

 17. לאה הגיב:

  ראיון מאוד מעניין.

השאירו תגובה

^ TOP