נס גדול יהיה פה!

 מאת: טל בוקריס 

אתם מאמינים בניסים?

 "נס" בהגדרה המילונית שלו הוא: "מעשה פלא, דבר שלמעלה מן הטבע" (מילון אבן שושן).
מתוך הגדרה זו מתפרש שאין לו, לאדם שליטה על כך, אין הוא יכול לגרום לניסים שיקרו לו או לאחרים וכל שנשאר זה  להתפלל להם ולקוות.

בחיי האישיים, הייתי עדה לכמה ניסים:

*  תינוקת בת שנה שנפלה מקומה שלישית על רצפת בטון ולא קרה לה כלום, אפילו לא שריטה (אחותי).

*  תינוק שנולד בריא ושלם למרות שהרופאים לא נתנו לא סיכוי ו"דחפו" להפלה בכל שלבי ההיריון (בנה של גיסתי).

*  דוד שלי  שהיה אמור לעלות על הצוללת "דקר" ובדקה התשעים החליפו אותו.

כן, ניסים אכן יכולים לקרות ואיזה נפלא שהם קורים 🙂

אך האם תמיד אנו חייבים לחכות להם שייקרו? אז זהו – שלא!

לא תמיד צריך לחכות לנס, לפעמים אפשר וכדאי לגרום לו לקרות, להתכוונן אליו ולפעול כדי שיקרה. בעזרת התרומה שלכם ליצירת הנס, רוב הסיכויים שיקרה, כל שצריך הוא להאמין ולהעיז לנסות. למשל:

אם אתם מרגישים שהזוגיות שלכם כבר "לא אותו הדבר" אל תיבהלו ובטח ובטח  אל תמהרו  לומר :"שברו  את הכלים  ולא משחקים" – פעלו למען הזוגיות: לכו לייעוץ/אימון וקבלו הדרכה איך אפשר להפוך את ה"אין" שאתם חשים ל"כן" מעודד ( וכן,אפשר שרק אחד מבני הזוג ילך)והנה יצרתם לעצמכם נס!

 "עבר" חתול שחור ביחסים עם חבר או חברה – קורה! מצב מביך ומצער,במיוחד אם אתם מרגישים שלא הובנתם כהלכה, או אם כעסכם  כבר שכח ויש בכם את הצורך "להשלים" ,"לשבור את הקרח" , אל תחכו לנס שזה ייקרה מעצמו – "הביאו" את הנס אליכם ופשוט תיזמו חיוך ,"שלום"  ואפילו שיחהוהנה יצרתם לעצמכם  נס!

ניסיתם להתקבל ללימודים? לעבודה? רציתם מאד "לסגור" עסקה? וקיבלתם תשובה שלילית – אל תתייאשו: כתבו מכתב, ערערו על ההחלטה,היפגשו עם מי שצריך, שלחו מיל, התקשרו – גלו נחישות,מוטיבציה ואמונה בעצמכם – תתפלאו כמה פעמים זה משנה את התוצאה ואולי אף פותח בפניכם אפשרות אחרת, שלא פעם יכולה להיות טובה יותר. ובמקרה שכזה הרווחתםוהנה, יצרתם לעצמכם נס!

לעיתים האדם מתמודד עם רצונות, מחשבות, שאיפות, נמשך למשהו שלא בהכרח נתפס כנכון  ומקובל  וכל אלה יוצרים  חוסר נוחות. לא פעם מה שמקובל ומצופה ,סותר את הרצון,השאיפה,הפנטזיה. במצב שכזה, תנו למחשבות "לנוח" ,אל תמהרו להצהיר הצהרות ולהתחייב למעשים. לעתים, הדרך הלא מקובלת מתבררת כנכונה ביותר בשבילכם, לכן נסו לתת "מקום" לחשיבה אחרת, כזו שתבוא מהלב ,מהבטן. תנו לראש ל-"נוח", ייתכן שדווקא אז  תקבלו את התשובה הנכונה ביתר עבורכם. וזה הנס הגדול שאתם יכולים ליצור לעצמכם!

 נסים, כאמור, הם מעשה פלא שאין לנו שליטה עליהם ובדרך כלל הם מגיעים רק במקרים קיצוניים, קשים (שלא נדע). בחיי היום יום,  לא מומלץ להתעסק בדברים שאין לנו שליטה עליהם-זה בזבוז זמן ואנרגיה. ובכל זאת, תמיד  פתחו את עינכם, את הראש,הלב והנשמה ונסו לראות ,לזהות אלו הזדמנויות עומדות בפניכם לשנות דברים,להשיג אותם,לגעת ולחולל משהו לעצמכם שהוא  "מרגיש" כמו נס.

When you believe somehow you will

you will when you believe

ומי ייתן שיהיו לנו רק ניסים ונפלאות!!! 

 

   

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.