בין הבית לעבודה – עשי משהו בשביל עצמך

driנשים בעידן המודרני נמצאות תחת עומס מתמיד המגיע ממספר כיוונים בו זמנית. החברה מצפה מהן לשמור על התא המשפחתי, לגדל את הילדים ולהראות מסירות ומחויבות גם כלפי בני הזוג. במקביל, הן אמורות להחזיק קריירה ולהגיע לסיפוק אישי. נשים מוצאות את עצמן לעיתים קרובות מלהטטות בין הבית לעבודה ועלולות לקרוס תחת הנטל. מצד אחד, הן מעוניינות להמשיך את המהפיכה הפמינסטית ולהראות שהן יכולות להגיע לביצועים זהים בדיוק כמו גברים, אולם מצד שני יש מגבלות טכניות וגם מנטאליות המעכבות אותן.

הפתרון הטוב ביותר עבור התמודדות עם העומס שמוטל על נשים הוא ניהול נכון של הזמן. נשים הנמצאות תחת לחץ לא תמיד מגיבות היטב לסיטואציה. הן מפתחות הפרעות של חרדה, אינן רואות נכוחה את המציאות ולעיתים אפילו מסבות לעצמן נזקים בלתי הפיכים. העצמה אישית מתחילה בתוך הגוף ותלויה במוטיבציה הפנימית. אישה המרגישה חזקה מפנים תשדר זאת החוצה ותוכל להביא לידי ביטוי את כל היכולות שלה. מעבר לכך, יש הרבה דרכים פרקטיות המרעננות את שגרת החיים של נשים וכך מוסיפות קצת עניין לדרך המפגישה בין הבית לעבודה.

תחביב, זמן פנוי וגיוון

אנשי מקצוע בתחום העצמה אישית ממליצים לנשים החוות עומס מיוחד למצוא תחביב. בניגוד למה שנהוג לחשוב, תחביב אינו פריבילגיה השמורה לבעלי זמן פנוי בלבד. תחביב אמיתי המבוצע מכל הלב כבר גורר אחריו את פינוי הזמן. המטרה של תחביב היא לרענן את השגרה, להכניס גיוון ולשפר את איכות החיים. היתרון הגדול ביותר של אימוץ תחביב חדש הוא שאין חוקים. כל אחת יכולה למצוא תחביב העולה בקנה אחד עם היכולות שלה, עם ההיסטוריה ועם התנאים.

אימוץ תחביב הוא גם לא פונקציה של כסף. לא חייבים להשקיע אלפי שקלים בחודש וניתן להשיג תחביב חדש אפילו מבלי לצאת מהבית. מצד שני, עדיף לנצל את התחביב ואת השינוי בסגנון החיים על מנת לנסות בכל זאת לגוון ככל האפשר את הסביבה הרגילה.

מה עושה לכן טוב?

נשים הנמצאות כל הזמן בין הבית לעבודה לא מוצאות זמן לעשות משהו בשביל עצמן. יש נשים שחולמות על זמן איכות משותף עם המשפחה והילדים, לעומת אחרות המפנטזות על טיסה לחו"ל יחד עם החברות. כל אישה רשאית למצוא משהו שעושה לה טוב ולהפוך אותו לגורם מניע. בהקשר הזה אין הבדל בין נשים לגברים. בני אדם זקוקים למוטיבציה שתלווה אותם גם ברגעים האפורים. היות ורוב החיים מורכבים מרגעים מן הסוג הזה, החיפוש אחר משהו שעושה טוב לגוף ולנפש הוא ללא ספק משימה חיונית.

נשים יכולות להתמודד עם העומס של העידן המודרני. בשלב הראשון כדאי לשקול טיפול מקצועי של העצמה אישית, כאשר לאחר מכן ניתן לעבור לפסים מעשיים.

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.