כרטיס אשראי ראשון לילד

מאת: יח"צ

אימהות יקרות, החופש הגדול התחיל ובני נוער רבים עומדים לצאת לעבוד לראשונה בחייהם, ביניהם המתבגר שלכם. מאמר זה נכתב על מנת שתיקחו בחשבון מהם הדברים החשובים ביותר אליהם יש לשם לב כאשר אתן פותחות לילד את החשבון הראשון שלו בבנק וכיצד תוכלו להדריך את בני הנוער לפעול בצורה חכמה בחשבון הבנק שלכם ומה הכי חכם לעשות עם כרטיס האשראי שלהם.

הילדים שלכם מתבגרים

cardאחד הצעדים הטבעיים ביותר בחייו של כל מתבגר הוא לבדוק אפשרות להתנהלות כספית עצמאית. דבר זה יכול לבוא לידי ביטוי בהתנהלות נכונה עם התקציב אותו הילד מקבל מדי שבוע או מדי חודש, רצון למצוא מקום עבודה על מנת להרוויח יותר כסף, רצון לפתוח חשבון בנק משלו על מנת לרכז את כל הכסף לחשבון אחד ולהחליט כיצד להתנהל איתו בצורה חכמה ורווחית. כיום, יש כל מיני תכניות הסברה לבני הנוער בנושא צרכנות בנקאית שכוללת כל מיני כלים ועצות לתכנון פיננסי חכם כבר מגיל ההתבגרות.

נקודות חשובות להתנהלות פיננסית נכונה

טרם הבת או הבן שלכם מגיעים אל הבנק ומקבלים את אותו כרטיס אשראי עליו הם חלמו, זה שמאפשר להם להתנהג כמו מבוגרים ולהוציא כסף מחשבון הבנק. חשוב שההורים יסבירו למתבגר את כל הנקודות החשובות אודות התנהלות פיננסית נכונה. הנקודות החשובות עליהן יש להתעכב הן:

  • תכנון תקציבי נכון וחסכון – אם הילד שלכם עובד או שמא אתם מספקים לו תקציב חודשי קבוע המוגדר כ"דמי כיס" חשוב מאוד שתלמדו אותו שיש אפשרות לחסוך כסף בצורה חכמה, דבר שיאפשר לו לקנות את אותו מוצר בו הוא מעוניין. ערכו רשימה עם המתבגר של כל הדברים אותם הוא מעוניין לקנות, בקשו ממנו לתעדף אותם, בדקו מה הסכום הנדרש להשגת המטרה הראשונה ותכננו כמה תצטרכו להכניס לחסכון בבנק מדי חודש.
  • הוצאות והכנסות- ניתן ללמד את הילד כיצד לבנות טבלת הכנסות והוצאות חודשיות.
  • פיקדון- יש להסביר לו מה ההבדל בין פיקדון לחסכון. מהי ריבית ומהי הצמדה.
  • תנאים- חשוב להסביר למתבגר שהוא תמיד יצטרך לבדוק מהם התנאים של הבנק לפתיחת חשבון עובר ושב, קבלת כרטיס אשראי, הפקדה לפיקדון ועוד.

פותחים חשבון בנק- חשוב לדעת

כל ילד החל מגיל 14 יכול לפתוח חשבון בנק. חלק מהשירותים של הבנק כלפי בני נוער מוגבלים. פתיחת חשבון הבנק תיעשה רק בהסכמתו של ההורה או בן משפחה מעל לגיל 18. למתבגר לא ניתנים פנקסי צ'קים, כרטיס אשראי של מתבגר הוא למעשה כרטיס שבאמצעותו הוא יכול למשוך כסף מכספומט ולא ניתן למשוך יותר מסכום מסוים ביממה. טרם ההחלטה היכן לפתוח חשבון בנק למתבגר, יש לבצע השוואת בנקים ולבדוק בכל בנק מהם התנאים אותם הוא מציע לילדכם, רוב הבנקים מציעים כל מיני מתנות לפתיחת חשבון צעיר, יש בנקים שמבטיחים פטור מחלק מהעמלות על חשבונות צעירים, ריביות נוחות על מסגרות אשראי. חשוב לברר האם הילדים שלכם יהיו זכאים לאותן הטבות כאשר הם יגיעו לגיל 18.

לסיכום, הילדים מתבגרים מהר ואחד מהדברים החשובים ביותר הוא ללמד אותם את כל הקשור אל התנהלות פיננסית חכמה וללכת איתם לבנק על מנת לפתוח עבורם חשבון בנק צעיר בו הם יתחילו להתמודד עם כל הקשור לפיננסיים כבר בגיל ההתבגרות.

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.