להיות בייעוד שלך – מה זה אומר? והאם זה בהכרח ממלא את חשבון הבנק?

מה זה אומר להיות בייעוד שלך? והאם מתעשרים מזה?

מאת: חגית רימון

חגית רימון

האם תמיד מתעשרים מלהיות בייעוד?

מה זה אומר להיות בייעוד שלך? והאם מתעשרים מזה?

להיות בייעוד שלך – לאו דווקא מתבטא בדברים שניתן למדוד כמותית. כמובן שישנם אנשים רבים שמתעשרים מלהיות בייעוד שלהם, אבל לא כולם מגיעים לזה.
צפיתי בראיון עם עורך דין פלילי ידוע, שסיפר שהוא לא אדם כל כך שמח, ושהוא שיקר פעמים רבות עבור הלקוחות שלו וידע על דברים פליליים שעשו ולא גילה על כך והוא מרגיש לא טוב עם זה.
אני מניחה שחשבון הבנק שלו התמלא במהלך השנים, כי הוא עורך דין מהשורה הראשונה. אבל מה זה שווה אם אינו מאושר?

ישנם הרבה זמרים שממלאים אולמות – אבל אינם מאושרים. עובדה היא שזמרים רבים התאבדו בגיל צעיר, בשיא הקריירה שלהם, בשיא ההצלחה.
הם מילאו אולמות, אבל הלב שלהם היה ריק.

אנו חיים בתקופה שבה כל הזמן מודדים וסופרים – כמה אנשים הגיעו להופעה? כמה משתתפים מילאו את הסדנא? כמה כסף יש בחשבון הבנק שלי? ומה גודל הדירה שלי?

יש האומרים שאם את בייעוד שלך, שאת עושה את מה שאת אוהבת, את גם תרוויחי מזה לא מעט כסף.

הבטתי מסביבי וקראתי בנושא וגיליתי שהאימרה הזו לאו דווקא נכונה.

יש הרבה ציירים שמציירים באהבה, אך חשבון הבנק שלהם לא התמלא. בעצם, רק מעטים מהציירים מרוויחים כסף רב מהאמנות שלהם. למשל הצייר הנודע ואן גוך, שהקדיש את חייו לציור והיה מוכשר מאוד, ומת חסר כל.
יש הרבה מטפלות שעושות תטא הילינג או דיקור סיני או כל ענף אחר ברפואה משלימה – ולא הפכו לעשירות.
לעומת זאת, יש הרבה רואי חשבון מתוסכלים – שמרוויחים לא רע מעבודתם.

האם להיות בייעוד שלך אומר שתרוויחי הרבה כסף ותצליחי למלא אולמות או לטפל בהרבה לקוחות או למכור הרבה ציורים?
לאו דווקא.. כדי להרוויח הרבה כסף, צריך שיהיה לך חוש ליצירת כסף, יידע כלכלי, מזל, הורים עשירים או בעל עשיר. וגם כמובן שאם יש לך כשרון גדול, זה עוזר ליצירת כסף.
מה אני בעצם רוצה לומר? תפסיקו למדוד כמותית. תעשו את מה שאתם אוהבים, גם אם לא תתעשרו מזה. תטפלו באנשים, אם זה מה שמרגיש לכן לעשות, גם אם לא יהיו לכן המון מטופלים. תציירו אם אתן אוהבות לצייר, גם אם לא תמכרו את תמונותיכן באלפי דולרים.
להיות בייעוד שלך זה לעשות מה שאת אוהבת. מה שמרגיש לך נעים. אל תוותרי על מה שאת אוהבת, בלי קשר לשכר שתקבלי מזה. ואם אינך מרוויחה מספיק ממה שאת אוהבת, תעבדי גם בדברים נוספים או שתייצרי כסף באפיקים אחרים. המון בהצלחה!

השאירו תגובה

^ TOP