היהלום – סיפור קצר

היהלום – סיפור קצר

חגית רימון

אהבה אמיתית היא כמו יהלום

אהבה אמיתית היא כמו יהלום נוצץ שמוצאים אותו בנהר וזה שמוצא אותו שואל את עצמו לקחת לעצמי את היהלום המדהים הזה ולהסתכן בעונש של כריתת כף היד או לשים אותו בקערה ביחד עם כל היהלומים הנוצצים ויותר לא לראות את היהלום הזה שלי לעולם, זו החלטה כל כך קשה להיפרד ממשהו יקר ערך או שיש לו ערך סנטימנטלי ותחשבו מה מרגיש אדם שמוצא אהוב ואחרי כמה שנים האהוב רוצה ללכת ממנו, איזו תחושה זה עושה בלב של נטישה וחוסר ביטחון וזה משליך על העבר, האדם שואל את עצמו האם הייתה לנו אהבה אמיתית או שהכל היה אחיזת עיניים והיא נשארה איתי רק בגלל הכסף או הנוחות או הפחד או אני לא יודע מה ונחזור לעובד בנהר שמוצא יהלום כל כך גדול שמסנוור אותו כשהוא מביט בו והלב שלו פועם בום בום בום אני רוצה את זה אבל מצדדיו יש עוד עובדים ומטר לידו יש את מנהל העבודה שאם יתפוס אותו יכה אותו וישלח אליו את הכלבים ואוי ואבוי מה יהיה אבל היהלום יכול להיכנס לי אולי לתחת או לחור אחר שאחפש בגוף וכך אהיה עשיר כי בעצם היהלום הוא מן הטבע אני לא גונב אותו מאף אחד אלוהים יצר אותו, למה שעבור עבודה של פחות מעשרה דולר לשעה אתן לבוס שלי יהלום ששווה אולי 2000 דולר או אפילו יותר זה כל כך לא מוצדק אבל אלו החיים שלי וזה מה שיש לי עכשיו ואני לא יכול לסכן את המשפחה שלי שאם יקרה לי משהו לא יהיה מי שיפרנס את אמא שלי ואת ילדיי אז אני מביט ביהלום ומנהל העבודה ניגש אליי ואומר לי שים אותו בקערה ואני עונה לו רק שניה רציתי להסתכל על הדבר היפה הזה שאלוהים יצר ושלח אליי פלא הבריאה והוא אמר לי באמת זה דבר כל כך יפה הלוואי שהיינו יכולים לקחת אותו לעצמנו ומנהל העבודה אומר לי תקשיב זה באמת בזבוז של הטבע שנשים את זה בקערה וזה יגיע לבוס שלנו בוא ניקח את זה לעצמנו מה אתה אומר? לחשתי שאני לא יודע מה לעשות והוא אמר לי אל תפחד תן לי את היהלום ואני אשמור אותו אצלי אמכור אותו ונתחלק בכסף. החזקתי את היהלום בידי והוא נצץ בשמש הקופחת וחששתי שהוא ישקר לי כי איך ניתן לדעת מה שקרן ומי ישר מי דובר אמת ומי יעבוד עליך בהזדמנות הראשונה? אבל הוא מנהל העבודה שלי וממילא לא היתה לי כל כך ברירה אז הבטתי בעיניו ונישקתי את היהלום ובשניה הוא חטף אותו מידי ככה בזהירות רבה ומבלי שאף אחד יראה. הוא פסע אחורה והכניס את היהלום לכיסו במכנסי החאקי שלו והמשכתי לעבוד ואחרי דקה מצאתי יהלום נוסף אני לא יודע מה קרה לי באותו היום כאילו נס כאילו אצבע האלוהים נגעה בי לא האמנתי שזה קורה לי ואחזתי את היהלום ושוב לא יכולתי לזרוק אותו אל הקערה הזהובה עם כל שאר היהלומים שמצאנו אז הבטתי בו היטב והיה זה אפילו יהלום גדול מהקודם אבל אני עם מכנסיים קצרים ללא כיסים עם חולצה קצרה וגם אם ארצה אין לי כל כך איפה להחביא את היהלום חוץ מהחור שאתם יודעים מהו וזה לא נראה כעת מעשי שאוריד את תחתוניי ואכניס את היהלום היפהפה הזה לתוך החור שאתם יודעים מהו ולא חלפה שניה ושוב הגיע אלי מנהל העבודה ולחש באוזני תקשיב אתה מלאך או מה, מה קורה לך היום? ואמר לי הוא יפהפה. עניתי לו שנכון. מתנה מהטבע. ולפני שהספקתי לעשות משהו הוא נטל את היהלום מידי. הייתי המום אך לא יכולתי לעשות דבר. אני עובד פשוט, מפרנס משפחה ובלעדיי לא יהיה להם מה לאכול. הבטתי בו מתרחק ממני והוא סובב את ראשו אליי וקרץ לי בחיוך.
המשכתי לחפש יהלומים בתוך הנהר והרגשתי את המים הקרירים והשפרצתי מהם על פניי והרגשתי את אלוהים לידי ובתוכי והרגשתי שימחה מתפשטת בי. חזרתי למשפחתי מחייך והשימחה שלי הייתה מדבקת כי גם אמי נראתה לי מאושרת וגם ילדיי הקטנים.
שבוע אחר כך מנהל העבודה הגיע לביקתה שבה גרנו וביקש שאצא ממנה. יצאתי. והוא נתן לי תיק קטן אפריקאי צבעוני ואמר לי, הנה קח, זה שלך ותן גם למשפחה שלך שיהיה לכם אוכל טעים על השולחן. פתחתי את התיק והיו בו המון שטרות. הוא הניח את ידו על כתפי ואמר לי – אצבע אלוהים נגעה בך. בכסף הזה תירשם לאוניברסיטה ותלמד מקצוע. אתה חכם ומוכשר, אתה היהלום."

 

לואיז היי – איך מחשבות יוצרות מציאות? / אתר אישה – אתר נשים מוביל

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.