אגירת חפצים ופינויים לפי פנג שואי / אתר אישה – אתר נשים 

מכירים את התחושה הנפלאה שיש אחרי שסיימנו לעשות סדר יסודי, רוקנו ארונות לשקיות אשפה גדולות, הנצבות כבר מחוץ לדלת הכניסה, בדרך לפח האשפה?  

פינוי מקום לאנרגיה רעננה

מכירים את התחושה הנפלאה שיש אחרי שסיימנו לעשות סדר יסודי, רוקנו ארונות לשקיות אשפה גדולות, הנצבות כבר מחוץ לדלת הכניסה, בדרך לפח האשפה?

כולנו מעריכים את תחושת ההקלה העצומה של ה"הפטרות" מחפצים שנערמו ונערמו וללא שימוש, כאילו שכל שקית כזו הסירה משקל ממשי מעל גבנו. אותה תחושת הקלה נובעת ממה שמכנים יועצי פאנג שואי "פינוי מקום לאנרגיה רעננה…".

מהו פנג שואי?

פנג שואי היא תורה סינית עתיקה, המלמדת אותנו ליצור סביבה תומכת מבחינה אנרגטית – סידור רהיטים, שימוש בצבעים, צלילים וריחות שישרו אוירה הרמונית סביבנו, ברמה פיסית ומטאפיסית כאחד. התורה הפכה נכס צאן ברזל במזרח ובמערב. הונג קונג היא הבירה העולמית של פאנג שואי, והצלחתה הכלכלית מהווה דוגמא ליעילות של פנג שואי. חברות מערביות כמו בריטיש איירוייז, וירג´ין אטלנטיק, עסקי רוטשילד ודונלד טראמפ נסמכות גם הן על פנג שואי.

טיהור אי סדרים וארגון מחדש הוא אחד מאבני היסוד של פנג שואי. לא ניתן לייעץ לבית על-פי עקרונות פאנג שואי לפני שפינינו מתוכו חפצים מיותרים.

הנה כמה עקרונות לעשיית סדר ופינוי חפצים לפי פנג שואי. אם לא יעזור ברמה הרוחנית בשום מקרה לא יזיק ברמה המעשית.

 

הצעד הראשון יהיה להגדיר לעצמנו מה נחשב ל"חפצים מיותרים". הקושי בהגדרה נובע מכך ששום דבר לא נראה לנו מיותר. ההגדרה שאני מעדיף ל"חפץ מיותר" היא "חפץ שלא נעשה בו שימוש יומיומי או תכוף, ואין צפי ברור לזמן בו יעשה בו שימוש עתידי".

אילו בגדים לזרוק?

באופן מעשי – מה שהגדרה זו מנסה לעודד זה, לדוגמא, היפטרות מאותם בגדים שאתם שומרים כבר 10 שנים לפחות "למקרה שיחזור לאופנה". אם מלאו לכם כבר 25 – נסו להיזכר כמה פעמים יצא לכם ללבוש שוב בגד ש"חזר לאופנה"? הרי גם אם חזר בגד שברשותכם לאופנה – נשתנו בו מספיק מרכיבים עד שלא תמצאו עוז בנפשכם לצאת לבושים בו לרחוב וזה, כמובן, בהנחה שעוד לא התחיל להתפורר…

הכלל לגבי סידור בגדים הינו פשוט – אם לא לבשתם בגד שתי עונות – מיסרו אותו הלאה!  

מתי לאחרונה עשיתם סדר יסודי בביתכם?

כאשר מתלוננים בפניי תלמידים חדשים על התקיעות שבחייהם – שאלתי הראשונה אליהם היא "מתי לאחרונה עשיתם סדר יסודי בביתכם?" התשובה היא כמעט ללא יוצא מן הכלל "אה, מזמן…למה, זה קשור?"

הסיבה הפסיכולוגית לאגירת חפצים

בעיה נוספת שיוצרת אגירת החפצים היא פסיכולוגית לחלוטין (תחום משלים לפנג שואי): כאשר אנו אוגרים חפצים מיותרים "למקרה שנצטרך" אנחנו משדרים לתת המודע שלנו חשש ופחד מפני העתיד, שמא נהיה זקוקים למשהו והוא לא יהיה בהישג יד. לפי פנג שואי האקט של "היפטרות" מדברים שאנחנו לא זקוקים לו עוד – משדר לתת המודע בטחון ואופטימיות, ידיעה שאם נהיה זקוקים למשהו בעתיד נוכל להשיגו.
פנג שואי מלמד שצורת החשיבה שלנו תמשוך אל תוך חיינו התרחשויות בעלות אופי דומה.

מאיפה להתחיל?

כולנו בודאי משוכנעים, בשלב זה, בחשיבות הסדר לפי פנג שואי. הבעיה של רובנו היא "מאיפה להתחיל?" בגלל חוסר האונים אל מול הערימות – אנחנו נוטים להתייאש מראש. אחד הפטנטים שיעזרו כאן  הוא להתחיל ממשהו – מחדר אחד, מארון, אפילו ממגירה בודדת. כאשר נתחיל "לראות תוצאות" – המוטיבציה תצטרף לעזרתנו.

טיפ שאינו פאנג שואי, אבל מאוד מעשי הוא לעזור לעצמנו להיפטר מהישן הוא להעזר בחברים ובקרובי משפחה. תמיד יותר נחמד לעשות את המטלה הלא נעימה לארוע חברתי. בארה"ב התפתח תחום משלים פנג שואי – אנשים "המארגנים" בתים – מפנים אותם מחפצים ומסדרים אותם מחדש על-פי קריטריונים שקובע הלקוח. שכרם הוא לרוב החפצים המפונים.

טיהור פנימי

אם נגזר עליכם לעשות את הפינוי בעצמכם – נסו להתייחס אליו כתהליך של טיהור פנימי: פאנג שואי מלמד שבמקביל לעשיית הסדר החיצוני – מתחולל שינוי בסדר הפנימי, וההוכחה היא אותה תחושת הקלה שאנחנו חשים לאחר מכן.

לפי התפיסה העומדת מאחורי פנג שואי יש קשר ממשי בין האזורים בבית בהם אתה שומר חפצים מיותרים ואופי התקיעויות מהן תסבול.
למשל – לפי פנג שואי אגירה במרתף יוצרת אי סדר בעולמך הרגשי-פנימי, לעומת אגירה בעליית גג היוצרת עיכוב בהתפתחותך ובביטוי היצירתי שלך.
יועצי פנג שואי מלמדים שחפצים הנאגרים על הרצפה מורידים את האנרגיה שלנו ו"גוררים" אותנו למצבים דכאוניים. לעומתם – חפצים הנאגרים על מדפים גבוהים או על ארונות – יוצרים פחד מצרות ש"יפלו עלינו" ואף כאבי ראשי.
אך הגרוע מכל לפי פאנג שואי הוא אגירת חפצים בכניסה לבית: הכניסה לבית הוא מקום המפגש שלנו עם העולם וחפצים נאגרים שם מעכבים מבעדינו לצאת אל העולם, תוך שהם מציבים מכשולים בדרך להגשמת יעדינו! וזה חוץ מהעובדה שהם מפריעים לאורחים להכנס.

אז – פנו בבקשה עוד היום את ערימות הירחונים, הקופסאות והבקבוקים שנערמות באזור המבואה, והמנעו להבא לחלוץ נעליים או לזרוק תיקים באזור הכניסה.

רוצה בן זוג? הוציאי את התמונות

כאשר מגיעים ל"קישוטים" בבית – אנו צריכים להתמודד עם דילמה מסוג קצת שונה: רבים מאתנו מקשטים את הבית בתמונות פשוט "כי יש אותם כבר". על-פי הגישה לחיים שמלמד פנג שואי – כל חפץ סביבנו יוצר סוג מסוים של אנרגיה, דרך הרגשות שהוא מעורר בנו.
תלמידה מקורס פנג שואי סיפרה שלאחר השיעור בו עסקנו במשמעותם הסמלית של תמונות בבית – היא חזרה לביתה וסילקה את התמונות שבחדר השינה שלה, שרובן הציגו דמות של אישה לבד. אותה תלמידה, שהיתה גרושה ולבד במשך שנים רבות – הכירה בן זוג רציני זמן קצר אחר כך. לכן – עשו עוד היום סדר בביתכם, התבוננו בכל תמונה, פסל או רהיט שסביבכם ושאלו את עצמכם לגבי כל פריט ופריט "האם אני אוהב/ת אותו?" אם התשובה היא "לא" – דאגו להפטר מאותו אובייקט, או להחליפו במשהו שתאהבו.

להכניס חפצים לבוידעם?

ובהמשך לאותו ענין – יועצי פאנג שואי מלמדים שאסור לנו להתפתות להצפין את החפצים שהסרתם מהקירות בתוך ארונות, היות שעצם קיומם בתודעתכם ממשיך לתקוע את הצ´י במידה רבה. מסתבר שלביטוי "מרבה נכסים – מרבה דאגה" יש אחיזה במציאות המטאפיסית ( פאנג שואי ) לא פחות מאשר במציאות הפיסית.

לקנות דברים במבצע?

ומה לאחר הסדור והארגון מחדש? פנג שואי מציע לנו מספר כללים, על מנת לא להגיע שוב למצב של אגירת חפצים:

ראשית – לא לקנות דברים רק כי הם במבצע. קנו פחות, אך התמקדו במה שדרוש לכם.

שנית – על כל חפץ חדש שתכניסו לבית – פנו מתוך הבית חפץ ישן מקביל. למשל – אם קניתם ספר חדש – העבירו את אחד מספריכם הישנים לחבר או לספריה.

גישה מעניינת להתמודדות עם אגירת חפצים היא הקטנת שטחי האכסון: כולנו יודעים שברגע שמתפנה שטח אכסון הוא מיד מתמלא, על-פי "עקרון הואקום". לפיכך – על-ידי הקטנת שטחי אכסון – נאגור פחות.

אם תרצי להיות נאמנה לעקרונות פנג שואי נוספים, אז לאחר שפינית וסידרת את הבית התחילי לעשות זאת גם במקומות אחרים: המכונית היא מקום חשוב, היות שאנו מבלים בה זמן לא מבוטל. אם את מוצאת את עצמך מתנצלת שוב ושוב בפני אנשים הנוסעים איתך על חוסר הסדר במכונית – סימן שעלייך לסדר אותה.

המשרד הוא עוד מקום חשוב, ומעל הכל – שולחן הכתיבה: מישהו עשה פעם חשבון שהזמן המצטבר אותו אנו מבזבזים במהלך חיינו בחיפוש מסמכים שלא תויקו כהלכה או לא תויקו כלל – הוא שווה ערך לשנת עבודה שלמה!

המבולגנים שביננו מגיעים למצב שמתוך השולחן שרוחבו בקניה היה מטר ושמונים נשארה להם "משבצת עבודה" של 20 ס"מ ריבועיים, וכל השאר – ניירת.
ברמה של פנג שואי מביא הדבר להקטנת מרחב החשיבה שלך. לכן פני את השולחן.

טיפ לעניין זוגיות

ולסיום – חומר למחשבה: פנג שואי הוא יותר מתורה המחלקת "טיפים טכניים" – זוהי דרך חשיבה וסגנון חיים. עקרון הטיהור של הישן והתוקע ניתן ליישם גם במקומות אחרים בחיינו, כמו למשל (ובעיקר) במערכות יחסים. התפיסה האומרת "שיהיה בינתיים – עד שאראה מישהו טוב יותר" היא, לפי פנג שואי, אשליה עצמית! היות שהאמת היא – שכל זמן שלא תפנו את הישן – לא תיצרו מקום לחדש. אז קדימה לעבודה!

ד"ר ירון זפרן, מחבר ומרצה בינלאומי, ומן המורים הרוחניים המובילים בישראל. במשך 25 שנים הוא לומד, מיישם ומלמד שיטות רוחניות שונות. הוא מנהל את "המכללה ללימודים רוחניים" 03-5660066. www.zafran.co.il

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.