גילי חן מצלמת נשים בעירום וצילמה את עירית קפלן

לפני מספר חודשים נתקלתי בתמונתה בעירום של השחקנית עירית קפלן על שער מגזין "את". הצילום ממגנט ונפלא, ועירית קפלן נראית בו יפהפייה וסקסית 

מאת: חגית רימון

גילי חן צילמה אופנה עבור מיטב המגזינים בארץ ובעולם ואף הייתה סטאז'רית אצל הצלם המפורסם סטיבן קליין. כיום היא צלמת נשים הוליסטית, ומתרכזת בהעצמת נשים ודימוי גוף דרך צילום – פוטותראפיה.

גילי חן, צלמת נשים בעירום

גילי פיתחה סגנון צילום אישי לצד היותה צלמת מסחרית ואמנותית וסגנונה הייחודי מאגד כלים שונים אותם רכשה במקביל. עבודתה משלבת ראייה אסטטית והוליסטית של הגוף תוך יצירת דיאלוג המאפשר שחרור, קבלה ואהבה עצמית.

לפני מספר חודשים נתקלתי בתמונתה בעירום של השחקנית עירית קפלן על שער מגזין "את". הצילום ממגנט ונפלא, ועירית קפלן נראית בו יפהפייה וסקסית. צילומיה של עירית קפלן וצילומים נוספים של נשים בעירום ממחישים את כשרונה הרב של גילי חן.ורכה באיכויות תקשורת נדירות, המאפשרות לה להוציא מהמצולמות נטולות הניסיון את המיטב ורואה בכך אתגר וייעוד. גם כאשר היא מצלמת נשים פרטיות וגם כשמצלמת אופנה, ממשיכה גילי עם החזון של "נשיות בריאה".

גילי ממשיכה לעבוד בתחום האופנה אך הסיפוק הגדול הוא לצלם נשים באשר הן, לאו דווקא דוגמניות.
תפסתי את גילי לשיחה במסעדה תל אביבית, וגיליתי אישה מוכשרת ומקסימה. הנה מה שהיא סיפרה לי:

"יופי הוא מושג רחב ויש כל כך הרבה נשים יפות כל אחת עם הייחוד והאופי שלה. מה שנכון הוא שיופי הוא בעי

ני המתבונן ואם אשה בוחרת להראות את עצמה כמסכנה ולא מספיק דומה למודל יפה אחר שיש לה בראש – כך היא גם תיראה בעיני אחרים.

 


לכל אישה יש עניין עם הגוף שלה

לדברי גילי חן, "האפקט מאישה אמיתית הוא מדהים וחזק. זה שונה מאשר לעבוד עם דוגמנית שיודעת שהיא יפה ומקבלת על כך תשלום. מגיעות אליי לצילום נשים שבהתחלה הן חוששות, קפואות בגוף, לאט לאט ובהדרגה קורה תהליך מרגש שבו הן נפתחות למצלמה ורואות את עצמן בצורה חדשה- דרך המצלמה המקבלת הן לומדות לקבל את עצמן .
בעצם יש כאן הזדמנות שגלומה בה עוצמה רבה ואחרי שחווים אותה (אצל כל אחת הוא נחווה בצורה שונה) קורים פתאום ניסים.
יש פתאום כוח לעשות, לשנות, להתבטא, ליזום – בעצם לעשות דברים שהאומץ לממש אותם היה חסר ושחווית הצילום והחשיפה מאפשרת ומעודדת."

גילי מצלמת את הנשים המגיעות אליה ממקום תומך ונטול בקורת. "לכל אישה יש עניין עם הגוף שלה – הטוסיק, השדיים העור. באמצעות המצלמה אני יכולה לשקף לכל אחת את היופי הייחודי שלה ולהוביל אותה תוך כדי צילום להוציא את הצדדים היפים מתוכה החוצה.
כבר מההחלטה להרים טלפון שנובעת ממקום של רצון להתפתחות ופירגון עצמי- כבר שם מתחיל הטיפול, עוד הרבה לפני מפגש הצילום.

 

 איך היה לצלם את עירית קפלן?

"היה כיף – עירית היא השראה בכך שטוב לה עם הגוף שלה. יש משהו בהופעה שלה שהוא אמיתי ולא מתנחמד לא מתחנף.
הייתי בשוק מכמות הפידבקים הרעש ויחסי הציבור שקיבל השער – זה הרגיש כמו פצצה שהתפוצצה אחרי שעון מתקתק של שנים של שתיקה.
כל הגליונות של "את" נחטפו מהמדפים, נשים וגברים כאחד פתחו בשיח על סירוס של גוף, הרעבות מיותרות, חיים בצל הבושה עם גוף לא "מושלם". השער נתן לאנשים הזדמנות לבטא את שעל ליבם ולהעלות כנושא שיחה לגיטימי כל אחד את הסיפור שלו ואיך הוא חיי בתוך גופו הוא.
תוכנית שלמה אצל אורלי וילנאי וגיא נעשתה בעקבות השער על הנושא: האם שמן זה יפה? "

יש הבדל בין אישה המצלמת אישה לבין צלם גבר?

"כשאישה מצלמת אישה זה שונה מאשר גבר שמצלם אישה. בפלייבוי, לדוגמא, כמה שהצילומים יפים, יש משהו במבט של הדוגמנית שמשדר פיתוי בצילום של עירית קפלן לדוגמא, הצילום לא נעשה כדי לפתות. הפיתוי היא ערך מוסף, אך לא המרכז. המטרה הייתה להראות אישה חזקה, בטוחה בעצמה, אישה שלא נכנעת לתכתיבים. הצילום לא נעשה כדי לקבל אישור, אלא להגיד: הנה אני.

עולם האופנה נשלט על ידי גברים שברובם מעדיפים את בני מינם וכתוצאה מכך גם את הנשים שיראו כמה שיותר "ישרות" ולא עגולות. יש סוד לא מדובר שגברים אוהבים נשים מלאות, אבל הם, לצערי, לאו דוקא משמיעים את קולם בתוך עולם האופנה שקולו נשמע בעוצמה בין דפי המגזינים ועל שלטי החוצות. הבדיה היא המראה בתרבות שלנו, המעדיפה רזות.

אנחנו מאמצים אמיתות ממה שאנחנו רואים סביבנו וחשוב להיחשף לעוד אלטרנטיבות. לראות עוד סוגים של יופי, זוגיות, משפחתיות, של חיים, של בריאות. מי אמר שבשביל להיות בריא צריך לקחת תרופות? אולי עדיף לחיות בריא. ומי אמר שבשביל להיות יפה צריך לעשות דיאטה? אולי עדיף להרגיש יפה מבפנים ואז גם האנשים שבחוץ יראו ויאמינו?"

היית מוכנה להצטלם בעירום?

בוודאי. כבר הצטלמתי וממשיכה להצטלם.
אני בודקת בצורה תמידית על עצמי את התהליך אותו אני מעבירה את הנשים שאני מצולמת. מה עוזר להפתח? מה עוזר להירגע? לקבל ולאהוב את העצמי כרגע. משכללת את הדרך ומוצאת עוד דרכים להגיע אל אותה האהבה העצמית הנכספת שהיא המקור לכל טוב. מה שאני מגלה יותר ויותר שמרכז הכוח והתשובה נמצאים בהתבוננות.

את מי היית רוצה לצלם בעירום?

"רוב הנשים שמגיעות אליי הן סביב גילאי ה- 30-40. הייתי רוצה לצלם בעירום נשים יותר מבוגרות, בגילאים 50, 60, להעיר את החיוניות ואת היופי שנמצאים בכל גיל. לדוגמא, אחת הנשים שצילמתי אמרה שהיא שמה ליד מיטתה את אלבום התמונות שלה מהסשן, וזה נותן לה את הכוח לראות מי היא ולהזכר בעוצמה שלה. אחרי הסשן היא סיפרה לי שעכשיו יש לה אומץ להירשם לאתר היכרויות ולהתחיל לצאת לדייטים."

מהם התוכניות והחלומות שלך לעתיד?

החלום שלי הוא ש"טרו ביוטי" ימשיך לגדול ויהיו לו זרועות מטיפול 1:1 לסדנאות קבוצתיות, והרצאות, תערוכות ספרות מקצועית.
אני רוצה להסמיך ולהעביר את הידע שלי לעוד צלמים ומטפלים, לנסוע להדגמות והרצאות ברחבי העולם ולהפיץ את השיטה שפיתחתי, להציג תערוכות בנושא, ליצור קהילה של מאמינים ומתרגלים חולמת על משקיע נלהב שיגיע ויתמוך ביצירת מתחם של טוב שכולל בו את כל העשייה היפה הזו.
ושתמיד אוכל להמשיך לטפל ולצלם נשים ופרויקטים שקשורים בהעצמת הנשיות."

גילי חן מלמדת צילום במכללות ויצ"ו וספיר והינה ראש מגמת צילום בתיכון לאמנויות ויצו חיפה.
היא מעבירה סדנאות והרצאות לפי ביקוש.
לצפייה באתר של גילי חן ולתיאום סשן צילום:
http://www.gilichen.com/

 

חגית רימון, עו"ד ועורכת "אישה"

hrimon@gmail.com

בואי לטיול נשים מדהים בטוסקנה – 1-7 בספטמבר

http://isha2isha.co.il/toskana9

 

 

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.