נפש בריאה בגוף בריא

מאת: קירה מוסקיאלוב, יח"צ

1097383_fruit_saladהדרך הנכונה ביותר לבריאות שלמה היא דרך התזונה. את מה שתמיד היה ידוע בחכמת הרפואה המשלימה וכל ההתמחויות המרובות שנכנסות תחת ההגדרה הרחבה הזו, הרפואה המסורתית מתחילה לאמץ בשנים האחרונות בקצב הולך ומתגבר.

האדם הוא שילוב של גופנפש ובין שתי המערכות הללו- הגוף הפיזי והנפש, יש מערכת סימביוטית עם יחסי גומלין מוחלטים. מצב הגוף הפיזי משפיע באופן ישיר על מצב הנפש ולהפך.

לאורך החיים, אחד התהליכים המשמעותיים ביותר שאנחנו עוברים הוא היכרות עם הגוף הפיזי, הנפש והרבדים שלהם, אבל בשביל לדעת שתזונה היא המפתח לבריאות תקינה לא צריך ללכת רחוק.

המזון שאנחנו אוכלים הוא הדלק שמניע את הגוף שלנו, שמשפיע על הנפש שלנו וזהו מעגל החיים. ככל שהמזון שאותו אנחנו אוכלים הוא טהור, מזין ואיכותי יותר, כך נבטיח בריאות תקינה יותר.

מהפכת המזון

עם המהפכה התעשייתית נכנס לתפריט שלנו מזון מעובד, הבשר והעופות הפכו נגישים יותר והשפע גדל. התפריט שלנו אמנם עשיר הרבה יותר, אך לא בהכרח בריא יותר. במאה השנים האחרונות, בעולם המערבי חלו התפתחויות שונות בעקבות השינויים במזון, התפתחויות שהן לא בהכרח חיוביות ובשנים האחרונות אנחנו מתחילים, בעקבות כך, לחזור אל המקום הטבעי והבריא יותר.

אחת מתופעות הדגל זוהי הטבעונות. אנשים רבים מאמצים אורח חיים חדש, והוא בנוסף להיותו בריא וטבעי גם אידאולוגי. אנחנו לא חייבים להפוך לטבעוניים כדי לזהות את היתרונות שבשיטה ולמען האמת, גם אם נאמץ באופן חלקי ביותר את תפיסת העולם הטבעונית נוכל לעשות טוב.

מה כדאי לנו ללמוד מהטבעוניים?

הדבר החשוב ביותר כנראה, זוהי החמלה. חמלה כלפי כל יצור חי באשר הוא, לרבות כלפי עצמנו. הויתור על מזון מן החי בגישה הטבעונית נובע מתוך חמלה כלפי היצורים החיים ואמונה שהאדם אינו בהכרח קרניבור ביסודו. עובדתית, אכילת בשר מרובה אינה בריאה לנו, בטח לא אחרי גיל 40. בשר הוא מוצר שמן והשלכותיו עלולות להיות אף הרסניות במצבים מסויימים. שביל הזהב כאן הוא שאם אתם מאוד אוהבים בשר ולא מוכנים לוותר עליו בשום אופן, תוכלו לפחות להקטין מעט את היקף צריכתו, כך תעזרו מעט לבעלי החיים והרבה לעצמכם.

לאור התרחבות התופעה הטבעונית השוק הגיב במתן פתרונות מצויינים, כך שהטבעונים באשר הם יוכלו גם הם ליהנות ממגוון קולינרי עשיר. פיצה טבעונית למשל היא דוגמה נהדרת וגם מי שלא טבעוני יוכל להנות ממנה בדיוק כפי שהוא נהנה מפיצה רגילה, אם לא יותר, בדיוק כמו חבריו הטבעונים. הפיצריה המובחרת שתעניק את הזדמנות להנות מפיצה טבעונית תציע מגוון עשיר של תוספות, גדלים וטעמים לפיצה ובאמצעות משלוח זריר תוכלו להנות מפיצה טבעונית בכל זמן.

כמו פיצה טבעונית אפשר למצוא עוד מגוון עשיר של פתרונות לרבות מוצרים שהם דמוי בשר וחלב, מנות טבעוניות בשילובי זרעים וקטניות, קינוחים נהדרים ועוד שפע של אפשרויות נוספות למזונות עשירים, טעימים ובריאים במיוחד.

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.