כל מה שכדאי לבדוק לפני שממשכנים

מאת: יח"צ

home

אם החלטתם שאתם מעוניינים לקנות דירה חדשה, מגרש חדש, או שהגיע הזמן לקנות את אותו משרד בו אתם עובדים שנים רבות, חשוב שתבררו מהם התנאים הטובים ביותר להלוואת משכנתא והיכן יהיה כדאי לרכוש ביטוח לאותה הלוואה. מאמר זה יספק לכם את כל הטיפים החשובים.

 משכנתא- במה מדובר?

אם יש לכם את ההון לקניית דירה או כל סוג אחר של נכס, מה טוב. רוב האנשים זקוקים לעזרה מהוריהם וכן הלוואות ממוסדות פיננסיים שונים שמספקים שירות במדינה, כמו למשל הבנקים. בישראל קיימים בנקים למשכנתאות שמאפשרים לזוגות ויחידים ליהנות ממיני מסלולי הלוואות משכנתא, דבר שמאפשר לרוב הזוגות לקנות דירה ולהרחיב את ההרכב של משפחתם. כיוון שיש כל כך הרבה מסלולי משכנתא וכיוון שמדובר על סכום כסף לא מבוטל, לווה המשכנתא צריך לקחת בחשבון מספר דברים והבנקים מחייבים את הלווה במספר דברים.

חובה לדעת וליישם- ייעוץ ובדיקה

אנשים שמעוניינים בהלוואת משכנתא לקניית נכס צריכים לבדוק מהם מסלולי ההלוואה המתאימים להם. הם חייבים להחליט מראש מהו הסכום הנדרש להם לקניית הנכס, לדעת מהו ההון ההתחלתי שיש ברשותם והאם הבנק יכול לאשר להם את סכום ההלוואה בו הם מעוניינים. חשוב לפנות אל מספר בנקים ולקבל מהם הצעות למסלולים שונים. כיוון שמדובר בדרך כלל על סכום כסף גדול, נהוג לחלק אותו להחזרים חודשיים במשך תקופה ארוכה. תקופה זו יכולה להיות חמש שנים, עשר ועשרים שנה ומשום כך חשוב לעשות חישוב נכון של אותו סכום שתוכלו להחזיר לבנק מדי חודש במשך שנים בתוספת הריבית הרצויה. כדי שתוכלו לבחור במסלול שהכי מתאים לאופי הכלכלי שלכם בהווה ובעתיד, ההמלצה היא להתייעץ עם יועץ משכנתאות מומחה שאינו קשור אל הבנק וזאת על מנת שהוא יבנה עבורכם את תמהיל המשכנתא הנכון ביותר למצבכם. בהתאם לתמהיל זה תוכלו לבחור במסלול בעל התנאים הטובים ביותר ואלו שתוכלו לעמוד בהם בעתיד. יותר מדי אנשים בוחרים בקלות יתרה מסלול זה או אחר של משכנתא ומגלים שהם אינם יכולים לעמוד בתשלומים. מומחה בתחום משכנתאות יעזור להימנע ממצב זה.

מה הבנק דורש מכם?

הבנק ידרוש מכם את כל הטפסים המתאימים ויעזור לכם בכל הקשור אל ההתנהלות עד קבלת ההלוואה, אך הוא גם ידרוש מכם לרכוש ביטוח משכנתא בו הוא יהיה המוטב. כאן מדובר על חובה ואין בנק שיוותר לכם על העניין ולכן חשוב מאוד לקחת בחשבון גם את ההוצאה החודשית על פרמיית התשלום של ביטוח המשכנתא. ביטוח זה יכלול תמיד ביטוח חיים וביטוח דירה והוא לא יהיה קשור לביטוחים זהים שכבר יש לכם. אם בעבר, נהוג היה לרכוש ביטוח דרך הבנק בו הלווים קיבלו את ההלוואה, כיום יותר ויותר לווים בודקים הצעות של ביטוח משכנתא בחברות הביטוח עצמם וזאת משום מחירים משתלמים ואפשרות הרחבת כיסויים ביטוחיים בהם מעוניינים.

לסיכום, טרם לוקחים הלוואת משכנתא חשוב לקחת בחשבון את כל שנדרש על מנת לבחור במסלול ההלוואה המתאים ביותר עבורכם ובנוסף, יש לעשות סקר שוק מקיף בנוגע לביטוחי המשכנתא השונים המוצעים ישירות בחברות הביטוח.

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.