מופע מחול "פרחקיר" מבית היוצר של ענבל פינטו ואבשלום פולק בסוזן דלל + סרטון

מופע מחול - פרחקיר

המופע  "פרחקיר" מבית היוצר של ענבל פינטו ואבשלום פולקחוזר באפריל לסוזן דלל

המופע שכבש את הקהל והביקורת, נבחר כיצירת המחול הטובה ביותר לשנת 2014, וזכה בפרס שרת התרבות והספורט בתחום המחול לשנת 2016

היצירה "פרחקיר" נוצרה לחלל הגלריה לפיסול של מוזיאון תל אביב, בשיתוף פעולה עם שלושה מוזיקאים מיפן. המלחין אומיטרו אבה והמוזיקאים הירופומי נקאמורה ומיו גאנטו. יואן טיבולי מעצב תאורה מצרפת, עיצב תאורה מיוחדת עבור חלל המוזיאון.

 המופע "פרחקיר "הועלה, למספר הופעות מוגבל, אך זכה מיד לקונצנזוס נלהב של המבקרים והקהל הרחב. הוא נבחר כיצירת המחול הטובה ביותר (לשנת 2014), וכן זכה בפרס הביצוע של שרת התרבות והספורט לשנת 2016.. הלהקה הוזמנה להעלות את היצירה במוזיאון היוקרתי לאמנות מודרנית בטוקיו (MOT) בפסטיבל oriente occidente  ברוברטו איטליה, ובסיור נרחב בארה"ב.

 

הקשר בין ענבל פינטו, אבשלום פולק והמוזיקאים היפנים, החל כאשר שני האמנים הישראלים הוזמנו לביים ביפן את  המחזמר "החתול שחי מיליון פעמים". אומיטרו אבה כמנהל המוזיקלי של ההפקה, והירופומי ומיו, תרמו את הליווי הייחודי של ההרכב "מומוצובאקי":  שילוב של ווקליזה ונגינת אקורדיון.בעקבות המפגש המוצלח, הוחלט על שיתוף פעולה נוסף, ויצירת מופע מיצג, שיכלול את כל האלמנטים המאפיינים את יצירתם של ענבל פינטו, אבשלום פולק, וכן של המוזיקאים מיפן. הווה אומר, חיפוש ושילוב אמנויות שונות הפורצות אל מחוץ גבולות היצירה, יוצרות שפה  בימתית ייחודית. המגרה את האינטלקט והעין גם יחד. מוזיאון תל אביב לאמנויות הצטרף למיזם, וכך הפך חלל המוזיאון  לאלמנט מרכזי נוסף. את השילוב הסופי להשלמת היצירה, תרמו רקדני ושחקני הלהקה.
כוריאוגרפיה: ענבל פינטו ואבשלום פולק
עיצוב תאורה: יואן טיבולי
משתתפים: ג'רמי אלברז', אריאל גלברט, נוגה הרמלין, אופיר ינאי, מרתה לואיזה ינקובסקה, קורדליה לאנגה, עוז מולאי, מורן מולר, עמית מרסינו, צבי פישזון.

מוזיקה: אומיטרו אבה, מאיו גנטו, הירופומי נקמורה

 עיצוב טקסטיל, מעצבת תלבושות שותפה: מוריאל דז'לדטי / מעצבת תלבושות שותפה: רינת אהרונסון

בקורת אתר אישה

מאת: עדית קמחי:

שעה מהפנטת, בחלקה מדיטטיבית מעצם האסתטיות ובחלקה מעוררת השראה או אנרגיה רוחנית. הצצה אל תוך ממד חיים אחר, קנה מידה שונה מהעדשות הארציות, או אל תוך המרחב המולקולרי או אל תוך החלל של גרמי השמיים – תבחרו.
המוזיקה והתלבושות הן מרכיב יסודי בה. התנועה חסרת אגו ומדמה זרימה בתוך מערכת מדוייקת והרמונית המשתנה תדיר.
ענבל פינטו ואבשלום פולק מצליחים בכל מופע שלהם להפתיע עם מרכיבים חדשים ויצירתיים. כל אחד יכול להחליט לעצמו אם מדובר בשדה פרחים, בקבוצת אנשים, בצבעים ואיכויות שבתוך אדם אחד או יצירות בגלריה. כל אחד יכול לפרש לעצמו מה הם הקירות הלבנים המקיפים ועוטפים את היצירה.

מומלץ בחום לאוהבי המחול המודרני

אפריל 2017 מרכז סוזן דלל

20.4.2017 יום חמישי בשעה 21:00

21.4.2017 יום שישי בשעה 14:00,ו-21:00

22.4.2017 שבת בשעה 17:00 ובשעה 21:00

משך המופע הינו כשעה ללא הפסקה.

מחיר:120/150 ₪.טלפון לכרטיסים :03-5105656

הביקורות מהללות:
"ושוב עבודה נפלאה ועתירת דמיון, רעננה וטובת טעם מבית היוצר של ענבל פינטו ואבשלום פולק" (רות אשל, הארץ).
"תמונת במה מרהיבה ביופייה של פסלי אדם בתנועה. גופים מתנועעים בזרם של תגובות שרשרת. המוזיקה העדינה מהלכת קסמים בחלל, ומביאה את הדרמה האצורה של המחול לשיאה בסיום המופע"  (חגית פלג-רותם, גלובס).
"הישג מפתיע ואפילו מטלטל. הכוריאוגרפיה יוצרת מיני יקום מאתגר שלעיתים אף עוצר את הנשימה" (אורה ברפמן, The post).
"יצירתם החדשה של הצמד פינטו – פולק היא מחול מהפנט בכל רגעיו ומרכיביו." (צבי גורן, הבמה)
"פרח קיר היא יצירה אמנות, היא מרעננת ומדויקת" (טל לוין, אתר עכבר העיר)
"זה מופע אחר, מתחרה בדמיון הפרטי, מעתיר עליו ומאחה אל תוכו דימויים חדשים. לא להחמיץ. קסם אמיתי "(דבורה נמיר-בית העיתונאים)

 

 

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.