כשמרפאים אישה אחת מרפאים שבט שלם…

 מאת: נטע אלוני

                         

ההבדל ביני לבין סבתא שלי, שאותה הערצתי, הוא שאני אישה משוחררת בתוך עולם של גברים, וסבתא שלי, הייתה אישה לא משוחררת בתוך עולם של גברים…

הקורס שבטית ועכשווית אינו עוסק בשחרור האישה אלא בשחרור הנשיות.

 

נטע אלוני, מרכז טנקה מעגלי נשים

 

אכן לקח לי 50 שנים להבין את ההבדל בין שחרור האישה לשחרור הנשיות.

נשיות הוא אותה עוצמה פנימית, יכולת הכלה וריפוי שיש לכל אישה בעצם היותה אישה , במשך מאות  שנים  התרבות העצימה את התדר הגברי, כך נחלשה נוכחותה של המהות הנשית,  האישה נתלשה ממקורות ההזנה והריפוי הטבעיים שלה והחלה להתנהל בשפה הגברית, שפה שאינה טבעית לה .

כולנו כחברה משלמים את המחיר (כמובן גם הגברים,) במציאות של היום החברה מתנהלת עם  גברים במכנסיים וגברים בחצאיות… כולנו בהתנהלות של תדר זכרי מוגבר,  שפה של "תקתוק",  time is money" ," work holism""  זו תרבות של הכי חזק, הכי מהר, הכי גדול לראש הפירמידה המחודדת. בראשה, יש מקום רק לאחד, שהוא מעל האחרים.

השפה הנשית היא שפת המעגל. למעגל  בסיס  רחב,  מעין רחם שמאפשרת לכל הברואים להרגיש מוכלים. בתפיסה השבטית זוהי הרחם שמכונה אמא אדמה.

אמא אדמה לא מעניקה  מילגה לחצב רק כי פרח ראשון ולא מורידה ציון לחרצית על היותה אחרונה לפרוח . זהו מקום מקודש של קבלה והיות . אין צורך לתת לציפור בלתי מספיק על כך שאינה שוחה באגם וגם לא לדג על כך שאינו מסוגל לקנן על העץ…הרי את האש שבמרכז  ניתן לראות מזוויות שונות.

נשים פעם נהגו לשבת במעגל, לשתף מהלב , לשיר את השמחה והכאב, לחלוק את חכמתן ולהיות זו עבור זו לתמיכה והשראה.  הטיפי , הוא האוהל האינדיאני, הבית של האדם משלב במבנה שלו גם את הפירמידה (האיכות הזכרית) וגם את המעגל (האיכות הניקבית) . זוהי ההרמוניה , היכולת לפנות מקום בחיי לזכרי ולנקבי ולאפשר דיאלוג.

התהליך של "שבטית ועכשווית" מאפשר לנו להיזכר בעזרת תופי הריפוי האינדיאנים, ולהתחבר את אותה חכמה שנשכחה, אל אותו ידע נשי עתיק שנמצא בנו כדי שנוכל להתקרב למהות הנשית שלנו בלי להשוות את עצמנו למהות הגברית כנחותה או עליונה אלא כמהות משלימה."שבטית ועכשוית" הוא תהליך של גילוי, היזכרות, ושחרור. דיאלוג עם חלקים שונים בפנימיות שבי כאישה.אישה היא גם פראית וגם יודעת לצוד אלא ש"הצייד" שלה הוא לא רק גובה המשכורת…

אין צורך להיות "אם השנה" ," דוגמנית השנה" , "בשלנית השנה" . "רעיית השנה" ….

פשוט להיות את! אישה חכמה שיודעת.

זהו  מסע של היזכרות בעזרת הכלים השבטיים: התופים שמעוררים ידע רדום והופכים אותו לנגיש, השירה המקודשת, הטקס ככלי יומיומי, הקשבה מהלב (בשונה מהאוזניים) הבנת המושג נשיות מקודשת וצמיחה למקום שלם יותר עבור עצמנו ועבור כל המעגל.

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

תגובה אחת בנושא “כשמרפאים אישה אחת מרפאים שבט שלם…”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.