יום האישה – להשאיר או לבטל?

האם יש עדיין צורך בציון "יום האישה" או שעדיף לבטלו?

מאת: חגית רימון

טוב להעלות מודעות
טוב להעלות מודעות

 

לדעתי זה טוב שיש את יום האישה. זהו יום שבו מציפים דברים ומביעים דיעות הקשורות בנשים. מעמדן. זכויותיהן. מה הושג לגביהן במהלך השנים. כמה נשים מוכות יש בארץ ובעולם. כמה נשים מוטרדות מינית מידי יום. כמה נשים מכהנות כמנכ"ליות. איך נשים מצליחות לג'נגל בין עבודה, בית וילדים.
יום האישה מעלה את המודעות לנושא וגורם כל אישה להביט במראה ולראות להיכן הגיעה, לשמוח שהיא התחזקה, להיות גאה בהישגים שלה, במשפחתה, בחינוך שנתנה לילדיה, בדרך שעברה.
לדעתי זה טוב שיהיה גם יום הגבר. יום שבו ידברו על ההישגים של הגברים. על האלימות של חלקם. על האדיבות והנדיבות של חלקם. יום שבו גברים יתראיינו בנושאים "גבריים" ו"נשיים".
זה טוב שיהיה גם יום האנשים בעלי המוגבלויות. שנביט מסביבנו ונסתכל בעיניהם של האנשים בעלי המוגבלויות. אלה שבשבילם לעשות צעד פשוט זה עולם ומלואו. אלה שהדלת של עולם התעסוקה בקושי פתוחה עבורם. האנשים שלא תמיד רואים אותם ונותנים להם תשומת לב והערכה. כן, הערכה. על כך שהם מתעוררים כל יום עם אופטימיות, ודברים פיסיים שפשוטים לאדם הבריא, מצריכים השקעת אנרגיה גדולה לאדם בעל מוגבלות.
אשמח שיהיה גם יום בעלי החיים. יום שבו תראו איך חיות הפרות במשקים, עם הקקי שלהן וסגורות בתוך משק צפוף כשהעטינים שלהן פצועים בגלל המכונות והשאיבה, תראו את התרנגולות המסכנות שעשו מהן מכונה להטלת ביצים ותבינו שגם לבעלי החיים מגיעות זכויות.
אפשר להוסיף עוד ימים מיוחדים ללוח השנה. בכל פעם להעלות את המודעות בנושא אחר. זה נפלא ומבורך. והלוואי שיבוא שינוי לטובה.

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.