ילדים זה שמחה / אושרי קירש 

בחרתי מרצוני החופשי להיות אמא צעירה , לא כ"כ צעירה אבל בימים של היום זה נקרא צעיר – בגיל 25 הפכתי להיות אמא לילדה מקסימה.  

החיים הם לא ערוץ דיסקברי

"ילדים זה שמחה". משפט כל כך שכיח  ומוכר. לאחדים זה סתם משפט חסר עניין ….אולי חלק מסתם פזמון או שיר… לאחדים זה כמיהה לחוות להכיר ולדעת את פשר המושג. ולאחדים זה מסמל את משמעות החיים, את העיקר, את הלמידה ואת הגדילה.

בחרתי מרצוני החופשי להיות אמא צעירה , לא כ"כ צעירה אבל בימים של היום זה נקרא צעיר – בגיל 25 הפכתי להיות אמא לילדה מקסימה.
חששות היו בהתחלה כמעט כמו שכל ספר או תוכנית ציינו, אבל עוד מהלידה הבנתי שהחיים הם לא ערוץ דיסקברי: לא מקבלים ישר ילדה ורודה לידיים, והאמא לא נראית אקזוטית כמו בסרטים עם פן ואיפור מוצלח.

זה כאב מאוד. לילדה יצא ראש פעמון בגלל המשיכות, וכולה הייתה כחולה ואני נראיתי כמו אחד מהסרטים של פרד היצ'קוק…
אז בטח שטיפול בילד לא גרם לי לקוות שיהיה קל ונוח…. שאחייך כל הזמן, ואני ובעלי נרוץ אחד לשני בהילוך איטי כמו בסרטים רומנטיים… לא, לא, נשאבנו לתפקיד החדש שלנו בכל המרץ ולמיטה תמיד הגענו כאילו רכבת עכשיו דרסה אותנו…

הדודה החתיכה באה לביקור

וכולם באים ומספרים את סיפורם האישי , נותנים המלצות איך להחזיק ומה להאכיל. ולביקור מגיעה הבת דודה עם גזרה של 90-60-90 ומזכירה לך בעצם שייתכן ולעולם לא תזכי לחזור להיות כמוה…. כי אכלת בשביל שניים….

ויחד איתו מגיעות עבודות הבית לנקות , לסדר, לצחצח ולכבס….

והכי חשוב לתת יחס לבעל ולטפל גם בו כי הוא גם סוג של תינוק… שלא ירגיש דחוי ומופלה… וצריך ורצוי לדאוג בלילות להיות סקסית נמרה.

כן כן להביא ילדים זה לא קל ואיך שמביאים אותם את כבר חושבת מתי יגיע הרגע להפריח אותם מהקן…

עוד לא התחלת ואת כבר חושבת מתי היא מסתיימת ….

אז יש אנשים שיגידו :"את ידעת לאן את נכנסת …." מסוג הנשמות הטהורות.

ויש אנשים שיגידו: כולם עוברים את התחושות האלה, ואפילו יתנו לך ספר אחד או שניים לקרוא על התחושות האלה… אז זהו בדיוק העניין- אין זמן לקרוא ספר!!

ויש אנשים שיגידו : "הכול בראש….תקחי קשה – יהיה קשה…" באותו רגע בא לך להתאבד….

ויש אנשים שאפילו יגידו: לא חבל היית במקום זה נמצאת באיזה קרנבל , עושה חיים ורוקדת עם קוקוס ביד…

אבל באותו שבריר שנייה של איבוד עשתונות אותו רגע קטן ואיכותי בתי הסתכלה בי בעיניים הרכות שלה ושלחה לי חיוך רחב ללא שיניים, באותה שניה ממש הקשר הראשוני נוצר מרכך ומשכיח ומכאן סיפור אהבה.

אז נכון, להיות אמא רוב הזמן לא מצטייר כמו התמונות התלויות בטיפת חלב , זו משרה מלאה עם תקופות נעימות ולפעמים פחות, תפקיד שדורש אנרגיה והשקעה אינסופית, הספונטניות נעלמת ואת כבר לא הכי אקזוטית שיש…

אבל – וזה אבל גדול…

יש תמורה. את הנתינה אינסופית הזו את מקבלת מילדייך בהרבה חום ואהבה, בנשיקות וחיבוקים. ולזה אין מחיר, ובשבילם את מודל לחיקוי – מעין זינה נסיכה הלוחמת.

אז לכל האמהות באשר הן –

ישנם רגעים שלעולם לא חוזרים:

ברכת הבוקר טוב, הנשיקה הקטנה, החיבוק הקטן שעוטף אותך, המילים הכנות : "אמא אני אוהבת אותך!! "

הופכים לרגע מספק ובלתי נשכח…

אושרי קירש

oshri799@walla.com

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.