משנה מקום משנה מזל

מאת: יח"צ

womanלא אחת אנחנו נוטות לומר לעצמנו שאנחנו חייבות שינוי שיעיר את החיים, ייצר עניין, ויעורר בהם הנאה מחודשת ומוטיבציה. הצורך זה בשינוי עשוי להופיע עקב מצבים קשים כמו גירושים, חלילה מוות או אפילו סתם בשל שגרה שוחקת בעבודה ובבית. יחד עם זאת, לעיתים קרובות האפשרות לחולל מהפך משמעותי אינה אפשרית עקב המחויבויות, ומעבר לכך למרבית האנשים אין את היכולות והמוטיבציה הנדרשת לביצוע שינוי כה משמעותי.

ואולם, ניתן בהחלט לחולל שינוי מהותי באווירה בדרכים פשוטות וזמינות יותר – יציאה לחופשה בחו"ל, קניית רכב חדש או פשוט השתתפות בסדנא או קורס באוניברסיטה יעניקו טעם מחודש לחיים.

סוף מעשה במחשבה תחילה

כל שינוי משמעותי מתחיל בחשיבה ובהבנת סיבת הצורך, מהות השינוי המבוקש, והחששות וההתנגדויות המונעים מהאדם לבצעו. למעשה, הכרת הסיבה לשינוי מהווה את הבסיס להבנת האפשרויות הפתוחות בפניכם, ואילו שינוי האווירה מצידו עשוי להיות בעל דגש נפשי או חומרי בהתאם לנסיבות הייחודיות.

שינויים חומריים תורמים לחיים

נשים רבות מכירות את התחושה שלמרות השנים, הימים והשעות העבודה הרבות, ואפילו המשכורת הנאה שבצידן, עדיין לא נחווים פירות ההצלחה והן אינן מצליחות לצאת ממעגל התשלומים, ההוצאות השוטפות, ההלוואות והחובות. תחושות אלו בהחלט מובנות אך ניתן לפעול למימוש השינוי המיוחל על ידי העזה פיננסית, שינוי סדרי עדיפויות, וההבנה שאפשר לפנק את עצמכן מבלי להישבר מכך ורק להרוויח מכך.

לדוגמא, מי שחולמת כבר שנים על רכב חדש וקומפקטי למשפחה אך בסופו של יום נשארה עם הגרוטאה המשומשת שקנתה מזמן, תוכל להעיז ולקנות את הרכב שבו היא מעוניינת פשוט על ידי ליסינג פרטי\מימוני. בצורה זו היא תוכל להגשים את החלום ועדיין להישאר בתחום יכולותיה הפיננסיות.

שינויים בנפש וברוח

צורך בשינוי נובע לא אחת מתחושה של ריקנות, חוסר עניין ומשמעות בחיים, וזאת בדרך כלל עקב סביבה שלא מעניקה עוד גירוי אינטלקטואלי או רגשי. דוגמא לכך מהווה עורכת דין שאינה מוצאת עניין בעבודתה, אך מדובר בקריירה מצליחה שנבנתה בהדרגה ושאחרים תלויים בה לפרנסה, בעוד שבניית קריירה חדשה הינה מטלה קשה ומייגעת.

במקרה הזה, ניתן ליצור את השינוי על ידי הרשמה לקורס או לסדנא בתחום שעורכת הדין תמיד חלמה להתנסות בו, כמו לימודי גיטרה או סדנת משחק.

להתגבר על משברים וקשיים בחיים

סיבה מרכזית נוספת לצורך בשינוי הינו קשיים ומשברים הקורים לאדם ולסביבתו. מקורם של מצבים  אלו עשוי להיות בסיבות חומריות כמו הפסד השקעה בבורסה, בסיבות נפשיות כמו משבר גיל המעבר או גירושים, ואף נסיבות פיזיות כמו התמודדות עם מחלה קשה, חס וחלילה.

בכל מקרה ובכל סיבה של משבר, אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד ולהמשיך הלאה היא לבצע שינוי מרענן שיסיח את הדעת, וייצור אפיקי חשיבה והתנהלות בריאים ומאוזנים יותר. כך לדוגמא, נסיעה לחופשה בחו"ל יכולה להוציא אתכן מהשגרה ולסייע במילוי המצברים. כמו כן, שינוי משמעותי בחזותו של אדם משפיע רבות על תדמיתו, בטחונו האמצעי ומצב רוחו. לכן, ניתן למשל לבצע החלפה מלאה של סגנון הלבוש בעזרת סטייליסטית, לעשות תספורת וצבע חדשים, להתפנק בטיפולי יופי עמוקים, או להירשם למכון כושר גופני לזכות בגוף מחוטב.

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.