לחישות המיחושים – מדי לוי על הומאופתיה כדרך חיים  

מהי הומאופתיה ואיך היא יכולה לעזור לנו? ההומאופתית מדי לוי במאמר על הומאופתיה… 

מאת: מדי לוי, הומאופתית

למה הגוף מייצר מיחושים?
"הטבע נתן לכולנו מיחושים נכונים על מנת להתריע שמשהו לא תקין בגוף – וצריך להקשיב לגוף, זה טוב יותר מכל סנסור מדעי או טכנולוגי”. (פרופ' וינגרטן)
'מיחושים נכונים' , כלומר, הם באים ממקום מדויק ויש להם גם מטרה, לאותת לנו.

איך או כיצד אם כך נקשיב לסיפור הזה שלוחש לנו גופנו?
הגוף באופן שוטף ומתמשך עובד, יוצר, ומתקן.., אינספור תהליכים המתרחשים בו זמנית במערכותיו השונות, וכך למעשה מתקיים ההומיאוסטזיס, דהיינו, האיזון העדין הטבעי שגורם לכל התהליכים הללו להתנהל כסדרם ובהרמוניה, כך שבעצם ברוב רובו של הזמן אין אנו מרגישים ולו דבר מכל זה, אנו פשוט חיים לנו…

ומה קורה ברגע שמשהו, אפילו קטנטן משתבש, ויוצא מהאיזון העדין הזה?

אנחנו מרגישים משהו… מיחוש, סימפטום, כגון: נימול בכף היד, חוסר תאבון, כאב ראש, או דקירות בגרון ועלייה בחום הגוף.
ברוב המקרים לא ניתן בדיוק לדעת מה החל את שרשרת האירועים הגורמים בסופו של דבר להופעת הסימפטומים, ייתכן שזה כתוצאה מחוסר איזון הורמונאלי בזמן המחזור החודשי, ויתכן שסטרס כתוצאה
ממעבר דירה הוא ששינה את אותו האיזון; כאשר במקרה הראשון הגורם הראשוני הוא פיסיולוגי ובמקרה השני, הינו נפשי. אין זה משנה לגוף, הוא מאותת לנו באותם מיחושים, או סימפטומים, ולנו לא נותר אלא לפתח את יכולת ההקשבה שלנו לאיתותיו.., האומרים לנו משהו על עצמינו. את המשהו הזה אנו מוסיפים למה שאנו כבר יודעים (נחשפנו לקור עז; אנו בתקופה של לחץ בעבודה; מוות של אדם קרוב; אהבה נכזבת…וכו').
כדי לנסות ולהבין מה זה שאנו זקוקים לו על מנת לשפר את מצבינו, אולי פשוט רצוי להאט את הקצב ולנוח, אולי דרוש לנו מזון שונה, משקה מצמחים מסויימים שירגיע את מערכת העיכול או את מערכת
העצבים, או חופשה בטבע; אולי יש לשנות את אורח החיים בצורה גורפת. החיבור הזה בין האותות והסימנים שהגוף נותן לנו בצורת המיחושים והסימפטומים, ליכולותינו לרפא את עצמינו, הוא תלוי אמון בידיעה שלנו שהגוף והנפש עובדים יחד.

 

הגוף והנפש
כביכול מדובר כאן בשני דברים, אך לא שניים הם אלא אחד. אחדות שפוצלה בתמורות ההתפתחות התרבותית של האנושות, שהחלה מהפרדת האדם מהאלוהות, כאשר 'המציאו' את אלוהים ובכך הוציאו אותו מפנמיות האדם. מהפרדה ראשונית ומהותית זו הסתעפו עוד ועוד פיצולים לתפיסת עולם דיכוטומית של טוב ורע, נכון ושגוי, יפה ומכוער, גוף ונפש. כאשר הגוף והנפש (כמו גם שאר פיצולי המושגים הנ"ל), כרוכים אחד בשני ומשפיעים אחד על השני ובאופן הזה יוצרים מהות אחת. במקור הכל נובע מאחדות. הפיצול הוא רק דרכה של הדעת האנושית, להבין דברים.

מהי הומאותפיה?
ההומאופתיה מתאפיינת בתפיסתו את האדם כמהות שלמה ויחודית, תוך הקשבה לפרטי פרטיו של עולם המטופל/ת; אין זה משנה אם באו לטיפול בשל דיכאון, אסטמה, או בשל יבלת. הסימפטומים הללו מהווים אך סימן דרך במפה היוצרת את הסיפור השלם והיחודי של אותו אדם; החל מפרטים מתקופת הינקות ועד היום, דרך משברים ונקודות מפנה בחיים, תוך התייחסות לאופי, מזג, תשוקות ודחיות, רגישויות גופניות ונפשיות, נטיות רוחניות, פסיכולוגיות ומנטליות, העדפות של מזונות, חלומות, עבר רפואי, נטיות תורשתיות, השפעות סביבתיות, מה הסימפטומים מהם הוא או היא סובלים, מה מקל על הסבל ומה מחמירו, ועוד.
כל המידע הנ"ל מייצר מעין פאזל, או סיפור, אשר מאפיין את המטופל/ת, האינדיבידואל , הנמצא מול ההומאופת/ית. גם לכל רמדי (תרופה הומאופתית) יש תמונה מאפיינת, אשר בנויה מתצריף פרטים,
סימפטומים, מאפיינים פיסיים ורגשיים, חלומות ועוד. התמונה של הרמדי שדומה ביותר לתמונה המשתקפת מהמטופל/ת היא האינדיקציה לרמדי הנכונה. אותה רמדי עוזרת לכוחות הריפוי הטבעיים של האדם לפעול ולהשיב את האיזון על כנו.


התרופות ההומאופתיות

התרופות ההומאופתיות מופקות מחומרים טבעיים ומקוריים בלבד (כגון מינרלים, מתכות ,צמחים וכד').
ההומאופתיה אשר נוסדה על ידי רופא גרמני בשם ד"ר סמואל האנמן, לפני כמאתיים שנה, התגלתה לו הודות להכרתו בחסרונות של השיטות הקונבנציונאליות ושאיפתו לשפר את מצבם של החולים; למשל תופעות הלוואי הקשות שנגרמו מהחומרים אשר שימשו לטיפולים רפואיים בזמנו; כאשר ניסה להפחית מינונים של חומרים אלו, כגון גופרית וכספית, הוא הבחין בכך, שלמרות שהמינונים הופחתו במידה ניכרת,פעולתם המרפאה לא פחתה. הוא החל לחקור את הנושא והוריד את המינונים עוד ועוד (על ידי דילולם באלכוהול או מי  סוכר) עד שהגיע למינון פרדוקסאלי שלא היה בו יותר חומר ממשי (לא נראו מולקולות תחת מיקרוסקופ), ועדיין… זה עבד! במקביל, הוא הוכיח את טענתו בדבר 'חוק הדומים' (חומר הגורם להופעת סמפטומים באדם בריא ירפא את הסמפטומים הדומים באדם הסובל מהם), באמצעות נסיונות שערך על עצמו, כדוגמת נטילת התרופה אשר ניתנה בזמנו לחולים במלריה, 'כינין' (המופקת מקליפת עץ הכינין), בעקבות כך הוא פיתח את הסמפטומים האופייניים למלריה. הוא המשיך תוך חקירה יסודית ומעמיקה וייסד תוך כך את ההומאופתיה כדרך ריפוי אמיתית, הפועלת על פי חוקי הטבע אותם השכיל להבין.

מהו מקור השם הומאופתיה?
מקור השם הומאופתיה, מיוונית- הומו- דומה, פתיה- סבל והוא מסמל את העיקרון הראשון שלה, דומה בדומה מרפא. העיקרון השני הוא עיקרון המנה המינימאלית, היינו, החומר מדולל, כך שאין לו תופעות לוואי. והעיקרון השלישי הוא עיקרון התרופה היחידה, והאינדוידואליזציה, כלומר לאדם יש 'סיפור' אחד ויחודי לו, שנכון לאותו הזמן בו הוא זקוק לריפוי, ולכן תרופה אחת מסוימת תתאים לו; התרופה ההומאופתית מתאימה לאדם השלם ולא לסמפטום, לכן אנשים שונים עם אותם הסמפטומים, יקבלו תרופות שונות, בהתאמה אישית.

מידע נוסף על הומאופתיה קלאסית באתר של מדי לוי
http://www.madilevy.com/

האגודה להומאופתיה קלאסית

http://www.homeopathy-israel.co.il/

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.