5 מסלולי מים מומלצים בישראל

מאת: יח"צ

החופש הגדול בעיצומו וזה הזמן למצוא אטרקציות לכל המשפחה לבילוי במהלך ימי החופש שנותרו. ילדים ומבוגרים אוהבים מים ובמדינתנו הקטנטונת ישנם לא מעט אוצרות טבע המשלבים מים אז מדוע לא לנצל את הקיים, לחסוך בעלויות וליהנות יחד עם הילדים?

river

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

השנה האחרונה התברכה בכמות גדולה של גשמים שאפשרה זרימה חזקה בנחלים. אותם מי גשמים מבורכים מעודדים נסיעה לצפון הירוק, למדבר יהודה ולחלקים יפים נוספים במדינת ישראל בהם מוצעים מסלולי טיול שמתאימים לכל המשפחה ובעלויות משתלמות.  יצאנו לסרוק מקומות שונים בישראל (כאשר הפרמטרים המרכזיים שלהם הו הנאה ועלויות) וחזרנו עם מסקנות חד משמעיות.

לטיול יצאנו

אם אתם מארגנים את הטיול המשפחתי הבא ומעוניינים לשלב טבילה במים הצוננים בימי הקיץ הבוערים, קחו יום חופש מהעבודה, הכינו כריכים לדרך, וודאו שהמזגן ברכב עובד וצאו לדרך. אם אין לכם רכב או שאינכם מעוניינים לצאת עם הרכב שלכם, בהחלט תוכלו לבחור רכב בסוכנות השכרת רכב בישראל ולצאת לטיול עם כל המשפחה ברכב נוח ובטיחותי.

מסלולי המים המומלצים בישראל הם:

  • ג'לבון שברמת הגולן – טיול רטוב בקבוצת נחלים זורמים המשלבים מפלים, בריכות טבעיות, עמוקות וצוננות. מסביב לבריכות יש צמחייה ירוקה וסלעים גדולים מהם זורמים מפלי מים. התיאור המתאים ביותר למסלול זה הוא 'מדהים'. מסלול זה מתאים לכל המשפחה.
  • נחל עמל ונחל הקיבוצים – נחלים איתנים, מוקפים בצמחייה ירוקה, בריכות עשירות במים, ומעיינות גדולים. בהחלט, חוויה לכל המשפחה. המסלול משלב הליכה בתוך המים ושחייה לסירוגין. ההליכה בנחל הזורם מתחילה תחת טחנת קמח, מדי כמה מאות מטרים של המסלול תיתקלו בבריכה. בחלק מהבריכות תוכלו לשחות. אם הילדים מספיק גדולים כדי לבצע את המסלול המדובר, ההמלצה היא לא לוותר על מסלול זה.
  • מדבר יהודה – במדבר יהודה ועל אף שהוא מדבר ישנם נחלים מרהיבים שעתידים לספק חוויה נפלאה לכל המשפחה. נחלים פרת, דוד וערוגות בוקק. בין כל המצוקים המדבריים ובין ערוצי הנחל תוכלו ליהנות מנאות מדבר בשילוב צמחייה ירוקה, מים כחולים והגוון הצהבהב הטבעי של המדבר. אין ספק כי חוויה זו תיחרט בזיכרונכם.
  • נחל כזיב שאינו מאכזב אף פעם –נחל כזיב בסמוך למבצר המונפורד יאפשר לכם ליהנות גם מיום טיול במים הצוננים וגם מהליכה רגלית אל מבצר המונפורד המאתגר. זהו אחד האזורים היפים יותר במדינת ישראל ועל כן אתם חייבים להפגיש את ילדיכם עם האזור ואף ליהנות ממנו בעצמכם, גם אם הייתם בו בעבר.
  • כפר בלום – אם המים הם גולת הכותרת ואתם רוצים לשלב שייט קייקים, אל תפסחו על כפר בלום שהינו אתר השייט הראשון הגדול והארוך ביותר בישראל. השייט מתאים לכל הרכב בין אם זהו שייט שמיועד לקטנטנים, שייט משפחתי עם ילדים בוגרים ושייט אתגרי המשלב מקטעים סוערים. אטרקציות נוספות באזור הן קיר טיפוס, אומגה הישר למים ועוד.

לסיכום, הקיץ החם של ישראל מוביל את רוב האנשים להחליט לטייל באחד הנחלים, המפלים, המעיינות וכל אטרקציה אחרת שכוללת מים. דבר נוסף שמעודד החלטה זו הוא שמרבית מסלולי הטיול אינם עולים כסף.

 

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.