ביקור בכפר נהר הירדן בצפון, המיועד לילדים בני 9 עד 18 שחולים במחלות מסכנות חיים, חשוכות מרפא, גנטיות או כרוניות

חיים טופול, שי פירון, ארז רול וד"ר אורנה שמחון

מאת: יח"צ

לקראת חג הפסח אירח השחקן חיים טופול את שר החינוך, הרב שי פירון, ב"כפר נהר הירדן" בגלילאל השר התלוו מנכ"לית המשרד, הגב' מיכל כהןומנהלת מחוז צפון  ד"ר אורנה שימחון.

הכפר שהוקם על פי מודל כפרים בארה"ב ובאירופה, ביוזמתו והשראתו של השחקן ההוליוודי פול ניומן , המאפשר לילדים ובני נוער החולים במחלות קשות, מסכנות חיים, חשוכות מרפא, גנטיות או כרוניות שבוע של נופש הכולל לינה וחוויות בליווי השגחה רפואית ממרכז רפואי שהוקם בכפר – ללא תשלום!

חיים טופול, שי פירון, ארז רול וד"ר אורנה שמחון
חיים טופול, שי פירון, ארז רול וד"ר אורנה שמחון

במסגרת הסיור נפגש השר פירון, עם הילדים הנופשים שוחח איתם ועם המדריכים בצוות 'כפר נהר הירדן'. ואיחל להם חג פסח שמח והרבה בריאות!

הביקור נערך לחיזוק  הקשר ההולך ומתהדק בין משרד החינוך שחרט על דגלו השנה "השונה הוא אני" ובין עמותת הכפר שדואגת כל השנה לארח ולשמח ילדים החולים במחלות כרוניות, מחלות מסכנות חיים ובעלי מוגבלויות פיזיות.

אודות כפר נהר הירדן:

בשנת 1988 בקונטיקט שבארצות הברית, ייסד פול ניומן את כפר הנופש The hole in the wall Gang Camp למען ילדים חולים במחלות קשות ומסכנות חיים. כפר הנופל הנ"ל הפך במהרה לארגון בינלאומי של כפרי נופש הבנויים באתרי קבע.

כפר נהר הירדן, היחיד מסוגו במזרח התיכון, אחד מכפרי הזיכיון, מתפרש על 245 דונם בגליל התחתון והינו המחנה ה -15 בארגון זה.

עמותת כפר נהר הירדן הוקמה בישראל בשנת 2000. בראש מועצת המנהלים עומד מר חיים טופול. לעיני כל העוסקים במלאכה עומדת המשימה: להעשיר את חיי הילדים היהודים והערבים שסובלים ממחלות קשות המסכנות את חייהם, על ידי יצירת חוויות מחנאות בלתי נשכחות, מסעירות, ובטוחות – תוך קבלת השגחה וטיפול רפואי
צמוד וללא תמורה כספית.

הכפר, שפועל כל השנה ומארח את הילדים ללא תמורה, כולל בקתות נופש, מרכז רפואי, בריכת שחיה, חדר אוכל, תיאטרון, מרכז ספורט, בניין אומנות ויצירה, פארק ספורט אתגרי, סדנת בישול, עודו אטרקציות רבות – כולן מונגשות באופן מלא לילדים מוגבלים.
כפר נהר הירדן מיועד לילדים בני 9 עד 18 שחולים במחלות מסכנות חיים, חשוכות מרפא, גנטיות או כרוניות. כמו כן, בעתיד מתוכננות בכפר תכניות מיוחדות עבור משפחות החולים, הורים, אחים ואחיות ומטפליהם.

הניסיון אשר הצטבר בכפרי הנופש מסוג זה מראה כי ילדים שחולים במחלות קשות נהנים פיסית ורגשית, באווירה של כיף, תמיכה, הערכה וסיפוק. כן הוכח שילדים מגיבים ביתר היענות לטיפולים התרופתיים להם הם זקוקים לאחר
חוויית הנופש והם מתמודדים עם מצבם באופן חיובי יותר.

עמוד הכפר: http://www.jrv.org.il/

קרדיט לצילומים: נהר הירדן.

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.