אולם אירועים בדרום ישלם 23,000 ש"ח למלצרית שהתפטרה בשל הרעת תנאים

עו"ד אופיר לסרי
עו"ד אופיר לסרי

מלצרית באולם אירועים מהדרום התריעה בפני מעסיקה על הרעת תנאים ומשזה לא נענה לטענותיה התפטרה והגישה באמצעות עוה"ד אופיר לסרי – מומחה לדיני עבודה, תביעה לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע על מנת  שזה יכיר בהתפטרותה כדין מפוטרת.

במסגרת כתב התביעה טענה העובדת, באמצעות עו"ד לסרי, כי במשך כל שנות עבודתה תנאיה הופרו, זכויותיה לא שולמו במלואן וניכר כי תחום המלצרות נעדר כל זכות סוציאלית בסיסית אשר מגיעות לעובדים.

תחילה פנתה התובעת בכתב למעסיקה מספר פעמים ודרשה שיפעל לסילוק הרעת תנאיה ומשלא  הועילו בקשותיה הודיעה למעסיקה, באותו המכתב, כי תתפטר מעבודתה. בכתב התביעה נטען כי משלא עמד מעסיקה של התובעת במתן תנאים בסיסיים של תשלום זכויותיה של העובדת הרי שעל ידי כך הוא הרע את תנאיה ויש לקבוע כי מעמדה במועד התפטרותה כדין פיטוריה.

עוד נטען בכתב התביעה כי אי תשלום זכויות לרבות דמי נסיעות, ימי חופשה, קופת פנסיה ודמי הבראה – מהווים הם הפרת הסכם שבין הצדדים, שכן עבודת העובדת במשך שנים – כמוה כחוזה עבודה התקף בינה לבין המעסיק.

עוה"ד לסרי שב וטען שהחוק קובע כי התפטרות בשל הרעת תנאים דינה כדין פיטורין ולשון ס' 11 לחוק פיצוי פיטורין קובעת: "התפטר עובד מחמת הרעה מוחשית בתנאי העבודה, או מחמת נסיבות אחרות שביחסי עבודה לגבי אותו עובד שבהן אין לדרוש ממנו כי ימשיך בעבודתו, רואים את ההתפטרות לעניין חוק זה כפיטורין".

 הצדדים הגיעו להסדר פשרה, כאשר אולם האירועים הסכים לשלם לעובדת סך של 23,000 ש"ח.  ההסדר הוצג בפני בית הדין שנתן לו תוקף של פסק דין ובכך למעשה יצר פתח לעובדים בתחום המלצרות החשים כי תנאיהם הורעו – לפנות לערכאות המתאימות למילוי ומיצוי זכויותיהם כקבוע בחוק.

לקבלת עדכונים, סטטוסים מעודדים ואירועיים נפלאים לנשים – הצטרפי לאתר אישה בפייסבוק.

‎‎פרסום‎ by ‎אתר אישה‎.‎

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.