אני נראית חזקה – אבל בבית, אני כזו קטנה לידו!

מאת: ציונה אבירם

בס"ד

27.4.2013

ציונה אבירם, נומרולוגית
ציונה אבירם, נומרולוגית

 

הופתעתי, כאשר באותו כנס כאשר חזרנו ביחד הביתה- היא הסתכלה עלי בכאב ואמרה:

"אל תסתכלי עלי שאני נראית חזקה, שמחה וכאילו מאושרת. בבית אני עצובה וכזו קטנה לידו. הוא נראה תמים וכולם חושבים שהוא אדם טוב. אבל מי שבאמת מכיר אותו- זו אני. לא קל לחיות לצידו. הוא אלים מילולית בבית. קשוח. סגור ועקשן. ממש מתעלל בי. כל שקל שאני מוציאה- הוא בודק."

עצוב וכואב לשמוע. אבל זו המציאות אצל נשים קרייריסטיות רבות.

במיוחד זכורה לי אישה שהייתה אצלי בייעוץ אישי עקב משבר רציני עם בעלה. מנהלת בכירה, עצמאית, יפה ודומיננטית. המון הערכה והכרה קיבלה במקום העבודה. נאמה בכנסים והייתה מאד פעילה בארגונים גדולים. אבל, כאשר שבה הביתה- מילה אחת טובה לא קיבלה שלא לדבר על פרגון… ההיפך הגמור – בעלה  גימד והשפיל אותה להחריד: " מי את חושבת שאת! תראי איך הבית נראה. את כל היום מחוץ לבית. רק העבודה מעניינת אותך. לא איכפת לך מאף אחד. אני אוויר לידך!"

 ואותה אישה לא מבינה איך היא יכולה להרשות לעצמה שישפיל אותה כך!

אז היא שותקת. לא מגיבה לו. כואב לה בפנים אבל היא מבליגה. תגיד מילה אחת- יפתח עליה פה. יצעק וישתול אותה במקום. אז מעדיפה לשתוק. לסבול עד יעבור זעם. ושוב זה קורה –  והיא שוב שותקת. יום אחד- נמאס לה לשתוק!

 נמאס לה לשתוק והיא מתחילה לחגוג עם הכסף שלה.

מבזבזת ונהנית מכל שקל. " הוא לא יגיד לי מה לקנות ומתי! נמאס לי להיות קמצנית לעצמי!" ובנוסף- היא מתחילה לענות לו. לריב איתו ולהעמיד אותו במקום. היחסים עולים על טורים גבוהים. מלחמת עולם בבית. גם לצעוק ולריב- לא עושה לה טוב, נכון מרגישה יותר חזקה, אבל מותשת. נמאס לה. הצילו! היא זועקת. האם להתגרש? מה עם הבית? הילדים? איך אני אסתדר?

 בכל זאת- עם כל הקושי, די הסתדרו ביחד חושבת לעצמה.

בטחון כלכלי היה לה. אבא טוב לילדים. סקס טוב היה ביניהם. צץ לה רעיון: אולי היא תשנה גישה אליו ואז דברים יסתדרו ביניהם? אולי ברגע שהיא תקבל אותו כמות שהוא. תעצים אותו על התכונות הטובות שבו ותתעלם מהשליליות- אולי אז הוא יתרכך ויפסיק לקטר? ובכלל – אולי היא צריכה ללמוד לעמוד מולו בנוחות ולא לאפשר לו לצעוק עליה ולהשפיל אותה. וברגע שהיא לא תאפשר לו- הוא יבין שלא משיג את המטרה שלו וינסה טקטיקה אחרת.

 בהחלט כן! התבוננות פנימה לחוזקות והעוצמות שבה – נתנו לה תחושה של שלמות אישית.

עכשיו אני חזקה יותר אמרה לעצמה. אביט בו ממקום של הבנה, אהדה ואז התקשורת בינינו תהיה שונה. זה בטוח. ואם ירים עליה קול ויתעלל בה- היא תביט בו בנוחות ותאמר לו: " אני מבינה  את הכעס שלך, אבל אתה לא תדבר אלי כך. לא נעים לי לשמוע מה שאתה אומר! עכשיו תגיד את אותם דברים בנימה אחרת. אוהדת ובלי כעס"

 וכן, דברים מתחילים לזוז. או שלא…

זה תלוי בבני הזוג. ככל שהיא תהיה יותר שלמה עם עצמה ולא תאפשר התעללות מילולית או פיזית- כך יוכלו הם לחיות בשלום אחד עם השני. אבל ברגע שהיא תמשיך לפחד ממנו- ירגיש הוא קרקע בשלה להתעללות. להתעסקות עם העולם שלה. לחיטוט בו-  וכל זה על חשבון העולם שלו ההולך ונעלם.

שורה תחתונה – הרבה פעמים האושר בזוגיות תלוי בנו איך אנחנו מגיבות לבני הזוג…

נהיה חזקות. נדע את ערכנו האמיתי בחוץ וגם בבית. נדע שתקענו יתד בעולם הזה, בנוכחות ובעוצמה שבנו- ברגע זה לא נהיה זקוקות למשובים וחיזוקים מבן הזוג. נסתפק בסביבה המפרגנת. במשפחה ובילדים. נראה תוצאות מופלאות בשטח- פרי עמלנו.

וכאשר נבוא הביתה שמחות וטובות לבב ולא נקבל פרגון- נבין שזה שלו ולא שלנו …

ציונה אבירם – נומרולוגית

מומחית בתחום הזוגיות, משפחה ומערכות יחסים

www.roga2002.com

052-8231669  

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.