איך להתחזק ולשפר את הביטחון העצמי במאה ימים? 8 טיפים

חגית רימון

מאת: חגית רימון

חגית רימון
חגית רימון

לא כולנו נולדנו מלאי ביטחון עצמי ולא כולנו נושאים את המחשבה והידיעה שאנחנו מדהימים, מקסימים, מופלאים ומתנת הבריאה.

חלק מהאנשים מסתובבים, גם בגילאים מבוגרים, בתחושה שאינם שווים מספיק, שאינם יפים מספיק, שאינם טובים מספיק, או מוכשרים מספיק.

הרגשות הללו מאפיינים יותר נשים.

אם הביטחון העצמי שלך לא כל כך גבוה, והינך מתהלכת בעולם בתחושה של ערך עצמי נמוך – הכתבה הזאת היא בשבילך!!

איך להתחזק ולשפר את הביטחון העצמי ב- 100 ימים?

הנה… מתחילים!!

 1. היום תזרקי מעצמך את התחושה של "לא מספיק" – שאינך מספיק יפה, חכמה, מעניינת, מוכשרת.
  את בהרבה יותר חכמה ממה שאת חושבת, את מוכשרת, נראית טוב (את יכולה להשקיע קצת בעצמך – ללבוש בגד מחמיא, להסתרק יפה, לחייך… וכבר תיראי נפלא).
  את מעניינת – ואם את סבורה שלא – תרחיבי או תעמיקי את תחומי ההתעניינות שלך – תקראי ספרים, תלמדי, וחוץ מזה – כדי לנהל שיחה נעימה, חשוב לפתח את כישורי ההקשבה.
  אני בטוחה שכבר כעת את אשת שיחה נהדרת.
 2. תקיפי את עצמך באנשים מחזקים, מעודדים, עם אנרגיה טובה. יש אנשים גוזלי אנרגיה, ממורמרים, שמידי פעם ידקרו אותך בהערות פוגעות ויגרמו לך לחוש אי נעימות.
 3. אל תשתקי!! ואל תסכימי לקבל פגיעות מאף אחד!! אפילו אם הוא אדם קרוב – הורה, בן משפחה, חברה, עמית לעבודה.
  דבר ראשון – תזדקפי!! אף אחד אינו רשאי לפגוע בך! ואם את מכירה אנשים שעושים זאת – מיד תאמרי להם לחדול ממעשיהם. ואם הם לא יפסיקו – תשמרי מהם מרחק.
  אינך חייבת להיפגש ולהתראות עם מי שאינך מרגישה נוח במחיצתו. תדאגי לעצמך ותפעלי לטובתך.
 4. לכי לטיפול רגשי – במטרה להתחזק ולשפר את הביטחון העצמי. ישנן מטפלות ופסיכולוגיות נפלאות, לדוגמא מיכל קידר לוי, מטפלת בשיטת "אהבה רבה" שיחות עם מטפלת/פסיכולוגית טובה מאוד מסייעות.
  יש כל מיני דרכים לטיפול, ותמצאי לך מטפלת שתרגישי איתה נוח, שאת משוחררת ויכולה להתייעץ עימה על הכל, ותראי שיש שיפור בהרגשתך ובחייך. באופן אישי, אני מעדיפה מטפלת שלא שוטמת את העט שלה בדיוק לאחר שעה, אלא כזו שהינה אמפטית ואת מרגישה שבאמת איכפת לה ממך.
 5. שיפור הביטחון העצמי והערך העצמי הם בעיקר עניין של החלטה, והשתחררות מדפוסים מהעבר.
  פעמים רבות הערך העצמי של האדם נמוך כתוצאה מהורה או הורים שהתייחסו אליו בילדות באופן שגרם לו להרגיש לא מספיק שווה – שהעליבו אותו, פגעו בו, התייחסו אליו בזלזול או כל הזמן הישוו אותו לאחרים. אפשרות נוספת היא נישואין לבן זוג פוגע. פעמים רבות בן הזוג בעצמו הוא חסר ביטחון, אך כדי להרגיש טוב יותר עם עצמו – הוא מפתח טכניקה של פגיעה בבת הזוג שלו, עד שהיא לגמרי שוכחת כמה שהיא שווה ומוכשרת.
  כאשר את נמצאת במערכת יחסים (הורים, זוגיות, עבודה) שבה כל הזמן אומרים לך שאינך שווה, את אפס, לא מוכשרת, לא יפה – בסופו של דבר את תזדהי עם האמירות הללו!!
  לכן חשוב מאוד שתגיעי להחלטה מוצקה של די!! זהו!! אף אחד לא יפגע בך יותר, לא יפקפק בכישורייך, לא ידבר אלייך באופן מזלזל. ואם זה יקרה – תעני לו בחזרה!! אבל בשום פנים ואופן את לא תסכימי יותר להקשיב להשפלות מצד אותו אדם. זוהי התעללות רגשית, להשפיל אדם אחר, וזוהי התנהגות עלובה ולא מכבדת. ואני ממליצה לך להיות רק בקשרים מכבדים.
  ישנם אנשים שמגביהים את עצמם ע"י צעקות, נזיפות וביקורת על האחר, ואם נתקלת באחד כזה – תנפנפי אותו מחייך. הוא סתם בן אדם עלוב.
 6. להשתחרר מתחושת הקורבן – תחושה של קורבן ומסכנות היא תחושה ממכרת, שמתרגלים ומתמכרים אליה עם הזמן. יש יתרון בלהרגיש מסכן וקורבן – ומהו? למעשה, יש בכך כדי להפנות אצבע מאשימה אל אדם אחר, במקום לקחת אחריות על חיינו. "הוא מתעלל בי", "הוא פוגע בי", "הוא מתייחס אליי לא יפה", "הוא מקטין אותי" – כאשר את חושבת ומתנהלת כך – את נותנת לאותו אדם את הכוח לשלוט בך וברגשותייך!!
  למה לתת כזה כוח לאדם אחר??
  את בהרבה יותר חזקה ממה שאת חושבת, וחוץ מזה – את תמיד יכולה להיעזר באחרים כדי להתחזק.
  קחי את המושכות על חייך ועל עצמך, ואל תאפשרי לאף אחד לפגוע בך!! וכאמור – אם קשה לך להתמודד מולו או מולה – תיעזרי בחברות, בני משפחה, באשת מקצוע או בכולם ביחד.
 7. תשנני לעצמך משפטים נפלאים, כמו – אני יפה, אני חזקה, אני מוכשרת. תפתחי את הכישורים שלך, תתפתחי, תלמדי, תקראי ספרים מעוררי השראה ותזכרי תמיד – אף אחד לא יותר טוב ממך!
 8. זכרי,  כשאת רוצה – את יכולה. את יכולה להתחזק, את יכולה לזקוף את קומתך, תעבדי על כך עד שתאמיני שמגיע לך!! אמרי לעצמך – מגיע לי! ואם קשה לך לומר את המשפט הזה – לנשים רבות ישנן הרגשה שלא מגיע להן – תפני למטפלת נפלאה שתסייע לך! תחזקי את עצמך. ותזכרי – מגיע לך. אם את בן אדם טוב – בטח שמגיע לך!!

אז מה דעתך? רוצה לקחת את המושכות על חייך? על הרגשתך?

את רוצה להוציא מחייך אנשים מרעילים ופוגעים?

את מוזמנת לעשות זאת  מ ע כ ש י ו.

המון בהצלחה!!

חגית רימון

hrimon@gmail.com

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.