חתונה ממבט ראשון – סופש הזוגות – מור מרגישה הקלה ודובי בוכה

חתונה ממבט ראשון – סופש הזוגות – מור מרגישה הקלה ודובי בוכה

הזוגות בחתונה ממבט ראשון

מאת: חגית רימון

כל הזוגות המשתתפים בתוכנית נפגשו ביחד לסופשבוע. כולם לחוצים כי נכנס לכאן גם אלמנט ההשוואות – לא נעים להגיע למקום כשאת יודעת שאת עומדת לפגוש אנשים שנמצאים במקום טוב משלך מבחינת הזוגיות. זו גורם להרגשת של מבוכה וכישלון, וגם כמובן לקנאה. מבחינה רוחנית מומלץ לא לקנא באף אחד, אבל רוחניות לחוד וארציות לחוד. קנאה והשוואות הן תכונות אנושיות.

כבר בכניסה למקום הדר פוקדת על דניס: "דני, אני מבקשת שתתנהג יפה". הדר יודעת ליצור 'גבולות גזרה' וחשוב לה לסמן אותם ולהודיע עליהם. מצד אחד, זה נשמע קצת "בוסי", מצד שני, זה דווקא טוב שאישה (וגם גבר) אומרת בדיוק מה הם הדברים החשובים לה ועומדת עליהם.

הזוג שמשדר הכי הרבה חום וקירבה הם רוני ונעם, ועיניהם של רוב המשתתפים מביטות בהם בקינאה. האם רוני ונעם יחזיקו מעמד ביחד כזוג? אין לדעת. מרגיש לי כמו הר געש עם לבה מבעבעת, עקב הנושא הכלכלי והרצון הטבעי של רוני להרגיש ביטחון, דהיינו להיות עם אדם שיודע מה הוא רוצה בחיים ושניתן להקים איתו משפחה. יש להניח שהם ימשיכו לצאת גם אחרי התוכנית.

פרט לרוני ונעם ודניס והדר, שאר הזוגות נמצאים בשלב די מקרטע ביחסים, אבל אני רואה בחיוב את העובדה שלמרות שמדובר בתוכנית טלויזיה, המשתתפים לא עושים את עצמם מתאהבים, אלא הם נאמנים לרגשות ולתחושות שלהם. כלומר – הגר יכלה למשל לעשות הצגה של "זורמת" ומתאהבת מהר בניר, שרואים שהתאהב בה, אבל במקום זאת היא ממשיכה להיות נאמנה לעצמה וצועדת בקצב שלה.

כך גם שאר הזוגות, שלא עושים בתוכנית הצגות של התאהבות, אלא מודים בקשיים שיש להם. כך למשל אמיר – הוא לא נמשך לדנית ולכן גם לא מביע חום כלפיה. אני רואה זאת בחיוב, כי הוא לא מוליך אותה לגמרי שולל אלא מבטא את הקושי שלו, ודנית החליטה להמשיך לנסות, כי בשלב זה כנראה שהיא הגיעה למסקנה שאין לה מה להפסיד.

דובי ואריק מגיעים אחרונים לסופשבוע, ודובי מחממת את האוירה. דובי שואלת את הזוגות אילו בעלי חיים הם בתיבת נוח, והם משיבים בצחוק. ואז כששואלים אותה מה הם, היא משיבה: "אנחנו סוסים אצילים". ואריק ממהר להצהיר – "אני אריה". הוא כל כך טעון עליה שמיד מציב את עצמו מחוץ לזוג.

"אז איך הולך בינך לבין אריק?" מור שואלת את דובי.

"מדהים", משקרת דובי, אולי גם לעצמה. ואריק שוב "מכניס" לה בפומבי ואומר שהולך להם קשה.

כשהמשתתפים ממשיכים לשאול את דובי לתחושותיה, היא משיבה שהיא מרגישה מאותגרת. היא לא רוצה להביך את אריק ומשתמשת במילים יותר נעימות ממנו.
כשאריק נשאל איך היתה החתונה, הוא משיב שכאשר דובי הגיעה היא לא הסתכלה עליו. אפשר להבין אותו שהוא נושא עימו את הפגיעה שהרגיש בחתונה, ואשר מאז אינה מרפה ממנו.

"התהליך הוא לא פשוט", אומר אריק, "החוכמה היא לקחת את הכלים האלה שקיבלתי ולהשתמש בהם בעתיד." איזה משפט מגעיל לומר בפומבי וליד מישהי שמשמשת כרגע כבת הזוג שלך. כוונתו ברורה – בעתיד, עם מישהי אחרת, אני אשתמש בכלים שקיבלתי בתוכנית. אבל למה שלא תשתמש בכלים האלה כבר עכשיו? מדוע שלא תכבד כבר עכשיו את האישה שנמצאת לצידך?
אם אינך מעוניין בה, פשוט תאמר שלום ולא להתראות. אבל אם אתה כבר שם – תנהג בה בכבוד! אני מרגישה מדובי שבפרקים האחרונים היא עושה מאמץ להתקרב לאריק, והוא זה שמרחיק אותה ונוהג בה כדב בקוטב הצפוני. ניתן לקלוט בו אפילו קצת רוע ורצון לפגוע בה, וקשה לצפות בכך.

מור מספרת לכולם שהפרטנר שקיבלה הוא "מדהים ומכיל". "אני מקווה שביחד נעשה תהליך", היא אומרת. ייאמר לזכותה שהיא נוהגת במאור בכבוד ואינה מעוניינת להביך אותו בפומבי, וזאת למרות שבפרקים הקודמים ניתן היה לראות שלא הייתה ביניהם כל כך כימיה.

הדר אומרת למצלמה – אני יודעת שטוב לנו, ולכן לא עושה רוח וצלצולים ולא צריכה להפגין את זה. משפט יפה, כי באמת לפעמים ישנם זוגות שליד אנשים אחרים מפגינים חום ואהבה, אבל זו בעצם הצגה אחת גדולה.

הגר מודה בפני המשתתפים שקשה לה, אבל שהם במגמת שיפור, והיה לה קשה בהתחלה כשעברו לגור יחד. דניס שאל אותה האם היא יכולה לדמיין פרטנר אחר שהיה לה יותר קל איתו, והיא משיבה – "לא. ניר פרטנר מושלם". וניר כמובן מתמוגג מאושר.

המצלמה עוברת אחר כך לפניהם של מור ומאור. מור כמעט בוכה כשהיא רואה שחלק מהזוגות מסתדרים ביניהם, ומאור בעדינות שלו חושש אפילו להניח עליה יד.

"איזה מזל יש לנו, אני ואתה", אומרת רוני לנעם, כשהיא רואה את כל הקור מסביבה. ואלה דינן של השוואות. לפעמים את מגלה שמצבך דווקא די טוב ומגיעה למסקנה שרצוי לשמוח במה שיש לך.

בשיחה של הגברים ביניהם מאור מספר שהוא כל הזמן מקבל ברקסים, ואריק אומר – "אנחנו דומים במצב". אבל זה לא נכון, כי לא ראיתי שום התקרבות אמיתית של אריק לדובי. הוא משדר כלפיה קור ובקורת. חוששתני שאריק לא מספיק מודע להתנהגות שלו, וקל לו לתפוס את עמדת הקורבן. מצד שני, הוא מספר לגברים כמה נפגע בחתונה, כשהיא לא הביטה בו, בייחוד כשחבריו היו בסביבה. ובהחלט ניתן להזדהות איתו. זה מאוד מעליב!

"אבל למה שידכו ביניכם? מה כן עובד ביניכם?" שאלו הבנים.

"תראה, יש הרבה דברים לא מתאימים." משיב אריק הפוך על השאלה.

"אבל מה כן מתאים?" הם מתעקשים.

"אני לא יודע". משיב אריק.

כנראה שהפסיכולוגים פישלו כאן בגדול. לדעתי הם פישלו גם בשידוך בין מור למאור, שמההתחלה ניתן לראות שאינם מתאימים. אבל לא יפה רק לבקר את הפסיכולוגים, כי עובדה שיש בין הזוגות כמה פוטנציאלים שאולי יכולים להתממש.

בשיחת הבנות מספרת דובי – "אריק הוא בן אדם מקסים. אבל הזוגיות בינינו הוציאה מכל אחד מאיתנו דברים לא טובים." יפה שלא האשימה אותו בכישלון הקשר שלהם.

"איך הוא לא עף איתך? הייתי עושה איתך לונה פארק. " רוני החמודה מעודדת את דובי, ודובי סופסוף מחייכת.

בשיחת הבנים ניר משתף – "אני חוטף ממנה כאפות לא מעט". אבל ניר יוצא מנקודת המבט שזה יעבוד ביניהם והם ימשיכו הלאה.

בשיח הבנות הגר אומרת: "קשה לי מאוד. חייבת להודות שקשה לי ממש. על הנייר זה אמור מה זה לעבוד, וכאילו משהו בינינו עדיין לא קורה." לדעתי הגר עדיין לא מרגישה את הניצוץ הזה, את הכימיה הדרושה עם ניר, כדי שהקשר ימריא.

לראשונה הגר מגלה: "יש בו הרבה דברים שחסרים לי לעומת אנשים שאני יוצאת איתם. אני צריכה מישהו עם קצת יותר ביטחון. ולו יש פחות."

מאור חוזר משיחת הבנים ואומר למור בהקלה: "מסתבר שאנחנו לא במצב כל כך קשה." והם צוחקים. כי אכן רוב הזוגות שם מתמודדים עם קשיים ולא ממריאים.

כולם חוזרים לשבת במשותף, ודובי מציעה משחקים כדי ליצור אוירה יותר משתפת ומקרבת. לאריק יש מבטים של 'אני לא מכיר אותה ואין לי קשר אליה'. במהלך המשחק, כשדובי מציגה את עצמה כאישה קלילה ובעלת תכונות נעימות נוספות, אריק שוב עוקץ אותה בפומבי ומחייך. אוי, לא נעים… דובי נעלבת בשקט, אפילו לא מגיבה לו. בצד, ליד המצלמה, היא שואלת – בשביל מה היית צריך לעקוץ ככה ליד כולם? וכמעט בוכה. אחר כך היא עוזבת את המפגש, כשלאריק לא מזיז בכלל שפגע בה, חוזרת לחדר, מוציאה את המצעים מהמיטה לעבר הספה שממוקמת בחדר ליד, מחבקת את הכרית ומתייפחת. זה קטע קצת נוגע ללב. לכל אדם יש קו אדום שמעבר לכך הוא לא יכול לשאת, והנה כעת נחצה הקו האדום של דובי. וזה נפלא, טוב שהיא רואה את המציאות במערומיה ומגיבה בהתאם. כך היא מתחברת שוב לעצמה.

מור משתפת את דנית: זה קצת מנחם שאת רואה שאת לא היחידה שנמצאת בקושי, ושאני לא כזאת דפוקה וגם לאנשים מסביב לא קל." מור שואלת את דנית היא היא מרגישה עם אמיר? והיא משיבה: "סבבה". אחר כך דנית סיפרה למצלמה שבכוונה לא סיפקה מידע. "אנחנו לא באמת זוג". היא מודה כשהיא לבד. אז בסדר, כל עוד דנית נמצאת במודעות למה שקורה, הכל בסדר.

דובי ממשיכה להתייפח בחדר בקול, ואריק נכנס לחדר. מה קרה? הוא שואל אותה והיא עונה: שום דבר, סגור את הדלת בבקשה.

"זה עושה אותי עצוב, אני לא אוהב לפגוע באנשים". אריק מיתמם בפני המצלמה.

"אם פגעתי בך אני מתנצל, תגידי רק על מה". הוא אומר לדובי. והיא מסרבת לפרט.

בשיתוף מול המצלמה ניר מספר שהוא מחכה להגר שתראה אותו, שתתעניין בו. יש לו קריאה קצת נואשת לתשומת לב וליחס חם מהגר. "מבחינתי מושלם שנלך לישון ביחד מחובקים והיא תגיד לי: וואלה כיף לי איתך. אני רוצה להכיר אותך יותר. אני מחכה לשמוע את המילים האלה."
כששניהם ביחד, הגר משתפת את ניר בשאלות שהיא נשאלה ע"י הנשים – למה הקשר ביניהם לא מתקדם ושאלות נוספות שלא ידעה להשיב עליהן.
"זה מתקדם וזה קורה." ניר משיב ועוצם עיניים למציאות.

"אנחנו עדיין לא זוג." הגר אומרת לו את האמת, "אנחנו קצת מתנהלים כמו שותפים לדירה." אז אולי תודי בפניו שאין לך קליק איתו?

"אנחנו לא עושים שיחות עומק". היא אומרת לו. והיא צודקת – שיחות ותקשורת טובה ואמיתית הם דברים מאוד חשובים בקשר.

"אני מחכה לך שתבואי". הוא משיב, ולא יוזם שום שיחה עמוקה, כפי שביקשה במפורש. אחר כך הוא נזכר לשאול איזו שיחת עומק היא רוצה איתו, והיא אמרה שהיא לא יודעת עליו כלום, ורוצה שיספר לה כל מיני דברים על עצמו. הוא מנסה ליזום שיחה, אבל הגר הודפת אותו כי מאוחר בלילה, והם הולכים לישון עם מועקה.

אני מצליחה להבין קצת את הגר – יש בניר משהו שמנסה ליצור רוגע, אבל אין באמת רוגע, וזה באמת לא נעים להיות עם מישהו שכל הזמן עדין ונעים ורציני כזה ושוקל מילים. וחוץ מזה, אם אין את הקליק המיוחל בין שני אנשים, אז פשוט אין אותו, ולא יעזור כלום! וזה יוצר תסכול לשני הצדדים.

מור נכנסת למיטה עם חיוך. היא משתפת שהגיעה לסופשבוע מלאת חששות, וכעת היא מרגישה טוב. "אני גאה בך, מאד תקשרת היום. היית נוכח, לצידי" היא אומרת למאור. פעם ראשונה שהם ישנים באותה המיטה, ובטח מאור בעננים, אבל מצד שני מתוסכל שהם "במרחק נגיעה".

לפני השינה אריק כותב לדובי מכתב התנצלות ומניח על המראה. נחמד לראות אותו מתרכך.

זהו היום הראשון לסופשבוע הזוגות. אז אכן, כמצופה, היו השוואות ואולי גם קנאה. הקשר בין דובי לאריק התפוצץ, שזה דבר טוב. הגר וניר הולכים לישון בלי חיוך, מור ומאור מרגישים הקלה, דניס והדר מאוהבים וישנים מחובקים, דנית ואמיר נוהגים בכבוד הדדי ובחברות ונועם ורוני ממשיכים לחייך ולהיות קרובים.

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

תגובה אחת בנושא “חתונה ממבט ראשון – סופש הזוגות – מור מרגישה הקלה ודובי בוכה”

  1. דובי, שמפזרת סביבה כל הזמן סופרלטיבים על עצמה, מרוב שהוא עוצמתית- היא מתפרקת מאמירה של אריק שלא מרים לה. היא נדחפת עם כל המשחקים שלה ומתפלאה שאנשים לא זורמים עם זה. ומישהו בהפקה צריך היה להגיד לה לעשות מילוי בשני קמטי המריונטה שעושים לה פרצוף כועס וזקן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.