המימוש העצמי מביא אותך לשגשוג בחיים

מאמר פרסומי

woman


פעמים רבות, אתם נתקלים במשפטים כלליים מאד, שטוענים לזכות המימוש העצמי, ומסבירים עד כמה המימוש העצמי חשוב לתפקוד העצמאי שלכם, לתחושת הערך העצמי, וגם לשגשוג שתוכלו להשיג בחייכם.
אולם מעבר למשפטים כלליים אלו, למה בעצם הכוונה כשמדברים על מימוש עצמי?

מתי אדם מרגיש שהוא מממש את עצמו ואיך הדבר בכלל אפשרי?

תחת אסכולה של הפסיכולוגיה ההומניסטית, פותחה תיאוריית המימוש העצמי. תאוריה זו הסבירה שבתור יצורים אנושיים, כולנו מעוניינים לחוש בעלי ערך. אנו לא רוצים לחוש שחיינו עוברים לריק בתחושה סתמית – אנו רוצים לחוש שאנו תורמים לעולם, והוא תורם לנו בחזרה. אנו רוצים לחוש שיש משמעות למעשים שלנו, לעבודה שלנו, לזוגיות ולחיי המשפחה שלנו. המימוש העצמי אם כן, אומר שאנו פשוט נוכל להשיג את המטרות שקבענו לעצמנו – ובדרך זו להגיע לשגשוג המתאים.

איך אנחנו ממשים את עצמנו?

זו כמובן שאלת השאלות, שמיטב הפסיכולוגים עוסקים בה. מימוש עצמי הוא כאמור הרגשה כללית, אבל נראה שיש מספר שיטות לעשות זאת. הדבר מתחיל לא פעם דווקא במה שנוגע לעבודה שלנו. אנו מבלים במקום העבודה שלנו שעות רבות ביום, והוכח כי אנשים שנהנו ממימוש עצמי טוב יותר – הם אנשים שקודם כל אהבו את העבודה שלהם וחשו ממנה סיפוק. רצוי מאד לבחור במסגרת עבודה שבה תחושו שאתם ממשים את עצמכם, תורמים למקום העבודה, ומבצעים דבר מה משמעותי. זהו בסיס חשוב מאד, שאף יכול לסייע לכם בחייכם הפרטיים והאישיים.

מימוש עצמי קשור כמובן גם בתחומים אישיים – אתם צריכים לחוש סיפוק בזוגיות ובחיי המשפחה שלכם, בכדי להגיע למימוש עצמי עם עצמכם ועם הסביבה. כדאי להשקיע ולטפח זוגיות בריאה, ולדאוג למסגרת משפחתית תומכת. רצוי שלא להסתיר בעיות אלא לטפל בהן, וגם אם התהליך מעט ארוך – הוא בהחלט שווה את זה.

דרך נוספת ומעולה למימוש עצמי, היא להירשם לקורס של אימון אישי. תחום זה, שנקראה גם קואצ'ינג, הוא אחד התחומים שבעצמם מיועדים כדי להביא את האנשים למימוש עצמי עם סביבתם ועם עצמם. עם זאת, לא מדובר במקרה הנ"ל על מצב שבו אתם תשכרו את שירותיו של מאמן אישי – אלא תירשמו בעצמכם למסגרת הלימודים של אימון אישי!  במסגרת זו תוכלו ללמוד כיצד לסייע לאנשים אחרים לממש את עצמם ולהגיע להישגים, וכמובן שבתהליך חשוב זה – תוכלו בעצמכם להגדיל את המימוש העצמי בחייכם.

תחום שלא מזניחים לעולם

כדאי תמיד לזכור שלא רצוי לדחות את הנושא של המימוש העצמי, ולא מדובר על סיסמה בלבד. כשאתם חשים טוב יותר, בריאים יותר, מסופקים יותר ובעלי ערך עצמי גבוה יותר – אתם מתפקדים בצורה הרבה יותר טובה, אתם מקרינים תחושות חיוביות על הסביבה שלכם – ומכאן גם הדרך לשגשוג היא הרבה יותר קצרה ופשוטה.

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

תגובה אחת בנושא “המימוש העצמי מביא אותך לשגשוג בחיים”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.