יום האישה… רק פעם בשנה, האמנם?  

לקראת יום האישה שמצוין בחודש זה, שלחתי לחבריי בפייסבוק שאלה: מה זו אישה בשבילך?  

מאת: טל בוקריס

wo1

לקראת יום האישה שמצוין בחודש זה, שלחתי לחבריי בפייסבוק שאלה: מה זו אישה בשבילך?
היה מעניין לקרוא.

יום האישה "נוצר" ב-8 במרץ 1857 בעקבות שביתה שקיימו מאות פועלות במפעלי הטקסטיל בניו-יורק אשר החליטו למחות על תנאי העבודה שלהן, שעות העבודה הרבות והשכר הנמוך. הרושם שהותירו אותן נשים אמיצות היה כה עז ומפתיע, עד שהוחלט למסד את התאריך ולציין אותו מאז בעולם כולו. עם השנים דעך העניין ביום זה אך הוא חודש בשנות השישים עם התעוררות הפמיניזם. בשנת 1975 החל ארגון האו"ם לתמוך ביום זה ומאז הוא מצוין בכל שנה ברחבי העולם.ישנן מדינות שיום זה הוא כיום חג לנשים.
ואצלנו,כמו אצלנו, אוהבים לאמץ סמלים,חגיגות,רעיונות שעם הזמן הופכים לערכים.

אז כן ,יום האישה מצוין גם אצלנו ונדמה שכל מי שיכול מתייחס אליו.אז גם אני רוצה!
באחד מערבי הנשים הרבים, שבהם לקחתי חלק שאלו אותנו מה הייתן רוצות להיות בגלגול הבא? ואני מצאתי את עצמי חושבת מאד ברצינות על השאלה והחלטתי שלא משנה מה אהיה,העיקר שזה יהיה ממין נקבה. נכון, אני אוהבת להיות אישה, גאה להיות אישה וחושבת שזו זכות שנפלה בחלקי. וכל מי שמרגישה כמוני – שתקום! סתם, תמשיכי לקרוא 🙂
כי הנה הסיבות שבגללן אני וכנראה גם את, אוהבת להיות אישה, הסיבות שבגללן גברים אוהבים נשים והסיבות להפסיק לחפש ימים מיוחדים ופשוט להנות מכל מה שיש כל הזמן,כל השנה ואולי גם בגלגול הבא.

אישה זה כוח : כוח ליצור חיים חדשים, כוח לעבוד ללא הפסקה ותמיד למצוא כוח לעוד מישהו או משהו, אישה זה הכוח המניע והכוח שמונע.

אישה זה יופי: היופי שכולם נהנים להסתכל עליו,היופי שרובן מוצאות זמן לטפח אותו, היופי שקיים בכל אחת מאיתנו, הפנימי והמיוחד. היופי שיש במבט שגבר נותן באישה,במבט שבן נותן באימו. היופי בלהרגיש ללא הפסקה.

אישה זו יכולת: יכולת להרגיש את האהבה,היכולת לכאוב ולבכות אותה ולבסוף לצחוק עליה. היכולת לתת מבלי לבקש בחזרה. יכולת לעשות מס' דברים בו זמנית ועדיין לזכור שיש עוד משהו אחד לפחות שלא הספיקה לעשות ולעשות!, היכולת להכיל את כולם,כל הזמן, היכולת להיות גם יפה וגם אופה, גם רכה וגם חזקה, גם צוחקת וגם בוכה.

אישה זו אותה האחת שתמיד תצליח לתת למי שלידה להרגיש חזק,שלם ובעל יכולת להגיע למימוש.
אישה זו אמא, בת, אחות וחברה. כזו שאפשר ללמוד ממנה,להעזר בה ולקחת מבלי להרגיש חייבת.
הראשונה שמקיצה והאחרונה שנרדמת.
אישה זו אותה האחת שיודעת תמיד לומר את המילה הנכונה בזמן הנכון. יודעת להיות ולעשות כמעט הכל ויחד אם זאת להיות מספיק נבונה לדעת מתי היא צריכה "לא לדעת כלום".
אישה היא אותה האחת שמבט עינה, מגע ידיה, ריח גופה יכול להרגיע ולנחם את מי שצריך נחמה.

זאת אותה האחת שחשוב לה ללמוד ולהשכיל ולעבוד ,גם אם היא לא תמיד צריכה או חייבת.
אישה היא האחת שיודעת לומר "מגיע לי" וגם זאת שעוד לא יודעת ,אבל היא לומדת.
היא מהות האושר והסיבה לעצב.
אישה זה האדם היחיד באמת שאתה יותר לא יכול בלעדיו מאשר לא יכול איתו.
אישה היא מותג והיא תמיד תהיה מותג מוצלח בעיני מישהו אחד לפחות,בד"כ זה יותר.

אז אחרי כל הסיבות שלהלן ברור לכולם שאישה זה בעצם מילה נרדפת לחוכמה. החוכמה המולדת הזו היא בעצם הכוח שמנווט אותנו הנשים להצלחה,היא זו שמניעה אותנו לעשייה,היא זו שבזכותה אנחנו תמיד שואפות לעוד, שואפות ליותר ולפעמים לאחר ,או לאותו הדבר. אבל חוכמה זו צריכה בנוסף להזכיר לנו שבזכות הכוח,היופי,היכולת ועוד שאר הדברים,יש לנו את אפשרות הבחירה ולכן אין צורך בהפגנות וימים מיוחדים , אלא אם כן זו עוד דרך שלנו הנשים להשיג תשומת לב (ועל זה אנחנו אף פעם לא נוותר).פשוט צריך ללמוד לבחור נכון את הדבר שמתאים לך ורק לך.
כי יש מי שמתאים לה לשרוף את החזיות ויש מי שמתאים לה להמשיך לקנות אותם.
זה לא ממש משנה איפה את על המתרס, העיקר שזו הבחירה שלך ושטוב לך בה.
פעם מישהו נחמד אמר לי בפשטות באופן חד וברור:"את קובעת"! – צודק!

* שאלות בכל הנוגע להורות זוגיות ומה שביניהם, אפשר לשלוח לטל בוקריס מ"נונשקה"- מרכז אישי יועצת מנחה מטפלת ומאמנת אישית.
Tal.bookris@gmail .com

כתבות נוספות של טל בוקריס נמצאות בבלוג שלה באתר אישה – ננושקה.

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.