לסביות נשואות לגבר- האפשרות לבחור בדרך שלך 

מידי שבועיים נפגשת בתל-אביב קבוצת נשים לסביות נשואות לגבר, המתמודדות עם זהותן …  

מאת: אירית א. נהר

במהלך השנה נפגשת מידי שבועיים בתל-אביב קבוצת נשים לסביות נשואות לגבר, המתמודדות עם זהותן ועם סוגיות הנובעות ממנה לגבי הזוגיות שלהן, חיי הרגש שלהן, חיי המשפחה שלהן והבחירות שיקבעו את המשך חייהן. לאן הן באמת רוצות להגיע?

אחת לשבועיים בימי רביעי הן נאספות אל החדר. כל אחת מהן שונה, מתמודדת בדרכה שלה, המיוחדת והאחרת. לכולן מכנה משותף מאוד.

אחת נכנסה לחדר העבודה שלי, זו לה הפעם הראשונה שהיא תדבר עם מישהו על ה"נושא" הבוער בתוכה, ואומרת :"אני יודעת. אני הולכת על זה". תוך כמה חודשים היא גרושה וגם התנסתה כבר בקשר אחד או שניים, השנייה גילתה במהלך טיפול זוגי למה היא מייחלת וכעת היא עושה צעדים מדודים, כואבים ובודקים. אחת באה למפגש הקבוצתי, באה עוד פעם, וההתמודדות עם הנושא ועם הפחדים, הבריחו אותה ללא שוב. אחת חשבה שחוץ ממנה כולן תקועות בתהליך ארוך ורק היא כבר סיפרה בבית ובמשפחה. אחת באה למפגש ומצאה אהבה ראשונה.

 

 woman1

כשאת מגלה שאת נמשכת לנשים בעודך נשואה ואמא לילדים, את מצויה בעיצומה של סערה רגשית סוחפת. כדי שאישה תעשה צעדים מתוך המעמד המשפחתי הבטוח, לעבר קיום שנוי במחלוקת, מודר, רווי אשמה על פגיעה בבעל במשפחה ובילדים, היא חייבת, עוד לפני תחילתו של תהליך כלשהו, לעבור חוויה רגשית שהופכת את קרביה. בדרך כלל מספרות נשים על התאהבות סוחפת ועל ידיעה פנימית עמוקה המגיעה בעקבותיה לגבי המקום שבו הן רוצות וצריכות להיות.

 תופעה רווחת – נשים נשואות לגבר שהולכות אחרי העדפתן המינית והרגשית

 בשנים האחרונות זה נראה כמו תופעה. אולי בעקבות הפתיחות הגוברת, הינראות הנרחבת של הקהילה ההומו-לסבית, רעיונות פתוחים יותר לגבי אפשרויות שונות לקיומה של המשפחה, או עצמאותן הכלכלית של נשים עובדות – יותר ויותר נשים לסביות הנשואות לגבר, שמגלות משיכה לנשים אחרות, בוחרת ללכת אחרי העדפתן המינית והרגשית ולשחרר את עצמן מתפקידן כנשים נשואות כדי שיוכלו לחיות את עצמן באופן חופשי.

למרות החופש והאפשרויות, עדיין, המעבר אינו פשוט, מלווה ברגשי אשם כבדים, חרדות, היסוסים ולבטים רבים. עדיין הבחירה אינה פופולארית וקשה, עדיין יש לה משמעויות משפחתיות כלכליות ורגשיות, עדיין המפגש עם הזהות הלסבית מעוררת הומופוביה פנימית.

נשים המגיעות ממשפחות המתנהלות באופן מסורתי והיררכי חוששות לאבד את השתייכותן ואת התמיכה המשפחתית, מישהי סיפרה שאמא אמרה לה "עדיף שתחזרי בתשובה מאשר תהיי לסבית". יש נשים שפוחדות שיופרדו מילדיהן, יש נשים שאינן עובדות ולפני כל מעשה אחר הן צריכות לארגן לעצמן מקום עבודה ואפשרות להתפרנס. נשים מרגישות אשמות מול בן הזוג, שלעיתים הוא יודע ולעיתים לא, לעיתים תומך ולעיתים לא, לפעמים היה חברן הטוב ומשענתן ועכשיו הן עלולות לאבד אותו.

גם המפגש עם הקהילה אינו פשוט. השיטוט באתרי ההיכרויות כשאת נשואה ונתפשת כמי שבאה לחפש זיון מהצד, הוא מתיש ופוגע. נשים לסביות מתייחסות בחשדנות לנשים נשואות והצדק שלהן עימן. האפשרות לבדוק את התחושות העולות בתוכך הופכת להיות מסע סיזיפי.

קבוצת תמיכה לנשים לסביות נשואות לגבר

קבוצת התמיכה לנשים לסביות נשואות הוקמה כדי לעזור לנשים הנמצאות בתהליך הגילוי של זהותן המינית. אין כאן כיוון או קצב נכונים, אין תוצאה שאליה נדחפות המשתתפות להגיע. קבוצת התמיכה היא מקום נוח לשיתוף ולשיחה על הנושאים המשותפים למשתתפות, נושאים שהם הרבה פעמים סודות בחיים שמחוץ לחדר. כל אישה והסיפור שלה. כל אישה והקצב שלה, האילוצים שלה, כל אישה והדרך המיוחדת שלה.

הקבוצה נפגשת אחת לשבועיים במרכז תל-אביב, בהנחיית אירית א. נהר- מנחת קבוצות ומטפלת הוליסטית.

לפרטים נוספים ולהצטרפות אפשר ליצור קשר:

 052-4897153. iritout@gmail.com

תלתן-תמיכה וליווי לנשים לסביות נשואות
http://tiltan.wordpress.com

פורום לסביות (בארון) נשואות לגבר –
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?ForumId=2224

נשים לסביות נשואות בארון – מה רצוי לעשות? מהם הקשיים של נשים לסביות נשואות בארון?

הצטרפו לדף האוהדים של אתר אישה ותוכלו לקבל בחינם עדכונים על כתבות שלא כדאי לפספס ואירועים

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

4 תגובות בנושא “לסביות נשואות לגבר- האפשרות לבחור בדרך שלך ”

  1. א-ב לכל לסבית זה לבקר בחוף הבודהיסטים בכניסה/יציאה מנתניה. שם תרגישי את החופש עם הגוף שלך ואולי רק אולי תגיע אהבת חייך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.