הרומן שלי ושיטת בואן – ראיון אישי עם שירה ארמון

מאת: שירה ארמון

 

שירה ארמון, מטפלת בשיטת בואן


לפעמים בחיים אנחנו מוצאים את עצמנו מופתעים ונפעמים.
אני זוכרת בשנת 2000 את החוויה שרק לפני כשנה הבנתי שעתידה לשנות את כל מהלך חיי מבחינת מימוש וקריירה.
הייתי סטודנטית צעירה ולמדתי רפואה משלימה ברידמן, הגעתי לתערוכת "אלטרנטיבה" ונתקלתי בדוכן עם מציגה שהדגימה טיפול בשם "בואן". הסתקרנתי ולאחר מספר דקות הגיע תורי לעלות לשולחן הטיפולים, וכך על מיטת הטיפולים באמצע כל ההמולה המטפלת ששמה ארנינה פרטה ארבע פריטות עדינות על גבי ואמרה לי "ועכשיו תנוחי". בהתחלה חשבתי לעצמי, מה ? זהו? בשביל זה שלמתי בשביל ארבע נגיעות קלות שארכו מספר שניות? ואז המחשבה התרחקה ובמקומה הגיעה תחושה עזה של ויבראציה סחרחורת ובחילה קלה כאילו אני כרגע ירדתי מרכבת הרים, התחושה נמשכה כרבע שעה ובסופה כשקמתי ידעתי שיום אחד אני אלמד את השיטה הזו.

שמונה שנים אחרי, בתחילת 2008, התחלתי את לימודי אצל ארנינה שהיא כיום המורה היחידה לשיטה זו בארץ. ולמה חיכיתי שמונה שנים אתן וודאי שואלות… מפני שהיו לי כל כך הרבה כלים שלמדתי ורציתי למצות את ההתמחות ונהנתי לטפל בעיסוי רפלקסולוגיה ועוד כמה דברים על הדרך. עד שיום אחד הבעירה הפנימית ללמוד משהו חדש נדלקה מחדש ואז נזכרתי וישר ידעתי בדיוק מה אני הולכת ללמוד.

מרגע שלמדתי את היחידה הראשונה (בואן מורכב מ7 יחידות לימוד של הליכים) קבלתי אישור להתחיל לטפל, את כל מטופליי בקליניקה שכנעתי להתנסות בשיטה, והניסים לא אחרו להגיע.

לפתע בעיות כאבים ומגבלות ששנים ליוו אותם נעלמו לאחר מספר טיפולים אחדים ולעיתים אפילו לאחר הטיפול הראשון. זו הייתה תחושה עילאית.

ואז קרה הדבר ששינה את הכל. נפלתי מאופניים בטיול באיטליה וידי השמאלית הדומיננטית נפגעה קשה ולמשך שנתיים לא יכולתי לעבוד. היד נפגעה בצורה בלתי הפיכה וכולם אמרו לי , זהו תחליפי מקצוע, לא תוכלי יותר לעבוד עם הידיים, לא תוכלי יותר לטפל. לי זה לא שינה דבר כי אני רק חזרתי ואמרתי לכולם כמו מנטרה – כשאחלים, אני אבנה את הקליניקה מחדש ואעסוק רק בטיפול בואן.

הסקפטיות לא אחרה להגיע מכל מיני כיוונים אבל אני כמאמינה גדולה וחסידה של השיטה ידעתי מה באמת הולך לקרות. במהלך השנתיים האלה עשיתי מידי פעם הליכי חירום על בני משפחה וחברים בכל רגע שיכולתי קצת להזיז את היד. התוצאות חיזקו לי את התחושה שיש בידי אוצר גלום. אישתי היקרה הייתה בהריון בשנה הראשונה לפציעתי ובכל פעם שהייתה סובלת מכאב או אי נוחות או שהייתה זקוקה להרגעה פשוט פרטתי עליה ברכות והכל היה חולף, כך גם עשיתי כשנולד בננו על כל בעיה או כאב טיפלתי בו דרך בואן.

בחו"ל כבר יודעים כמה השיטה הזו מדהימה ונהדרת, רופאים אף הולכים ללמוד אותה כי הם מגלים שיש להם בעצם איך באמת לעזור למטופלים שלהם.

ביום שחזרתי לטפל בתחילת אפריל 2011 הסכר נפרץ והתודעה על הטיפול פרצה ממני והלאה ותוך חודש הקליניקה התמלאה במטופלים מכל הגילאים.

היום יש לי מטופלים בני שנה ועד 85 . אני חווה אושר וסיפוק מלהפיח תקווה אצל אנשים שהגיעו מתוך ייאוש וכאב נורא ועד אלו אשר במקרה שמעו על השיטה והחליטו לנסות להיעזר בה לבעיה שלהם

היום אני יודעת שהנפילה הייתה עם מטרה. להפסיק להתעסק בשאר הדברים ולהתמקד בלהפיץ את השיטה המדהימה הזו בכל רחבי הארץ. אני שמחה שהיא קרתה כי היא שינתה את חיי ממטפלת ברפואה משלימה למטפלת בואן שמחוללת ניסים ונפלאות רק בזכות הכלי הנפלא הזה.

סקירה קצרה קצת על השיטה :

"בואן" היא טכניקת מגע הוליסטית, עדינה ורבת עוצמה, המעוררת בגוף את מנגנון הריפוי הטבעי שלו ממחלות, פציעות ובעיות שונות- אקוטיות וכרוניות כאחת. היא מכוונת לכל האיברים והמערכות בגוף ומשפיעה עליהם ברמה התאית, המבנית, העצבית והאנרגטית.

הטיפול – תנועות "פריטה" מדויקות ומינימליסטיות, לרוחב שרירים וגידים, יוצרות הרגעה עמוקה של מערכת העצבים, המאפשרת הפעלה מחודשת של תהליך הריפוי. ההפוגות בין התנועות מאפשרות לגוף להתחיל כבר בעת הטיפול בתהליך שחרור עמוק של חסימות.

ההשפעות– איזון זרימת האנרגיה בגוף: גירוי מערכת הניקוז הלימפטי ושיפור מחזור הדם, ויסות המערכת העצבית ושכלול התנועתיות במפרקים, שינוי הדרגתי בדפוסי התגובה למתח.

התוצאות – לרוב מיידיות, מפתיעות, עמוקות וארוכות טווח, 80%-90% הקלה ואף ריפוי, תוך 3-8 טיפולים, של סימפטומים מטרידים ובעיות בריאותיות שלא זכו למענה בשיטות אחרות, ובכל המישורים(הפיזי, הרגשי, המנטלי, הרוחני).

דוגמאות מהשטח

חשבתי עם עצמי איזה סיפורים אביא, אילו דוגמאות אספר… קשה לבחור יש כל כך הרבה מישורים שידברו אל כל כך הרבה מכן. אתן מספר דוגמאות על מנת שתוכלו להבין את עומק המשמעות של טיפול שמשנה חיים.

מ' בת 21 הגיעה אלי אחרי שסבלה כשנה וחצי מכאב ראש קשה ללא הפסקה וכאבי קרסוליים קבועים. שום בדיקה או רופא ידע את הסיבה ומ' הייתה אומללה ונואשת. אחרי הטיפול הראשון כאבי הראש פסקו, ולאחר הטיפול השני גם הקרסוליים הפסיקו לכאוב. תהליך קצר שהפסיק את כל הסבל.

ר' בת 33, עברה הפלה יזומה וסבלה מכאבי גב תחתון עצומים ששום טיפול או כדור לא הפיגו, מצב הרוח שלה היה ירוד והיא הרגישה שוקעת במרה שחורה בעקבות ההפלה. טיפול בודד העביר את כל הכאב כאילו לא היה ומצב הרוח חזר להרגלו כאילו המשבר לעולם לא היה. הטראומה פשוט יצאה מהגוף.

ש' בת 40 , אשת עסקים עם פריצת דיסק מורכבת, לאחר אישפוז של שלושה שבועות ושבועיים נוספים שכיבה במיטה, לוקחת בקביעות מורפיום וליריקה. הגעתי אליה לשלושה טיפולים עד הבית כי היא לא יכלה להסתובב . אחרי שלושה שבועות חזרה לעבודתה ולא נזקקה לטיפולים אלא רק לפיזיותרפיה.

ע' בת 65,  סבלה מכאבים בכתפיים, בעצם הזנב ובברכיים עקב נפילות בעבר. בנוסף סבלה מעל מ40 שנים מעצירות קשה שהצריכה טיפול קבוע במשלשלים. לאחר 4 טיפולים בלבד כל הכאבים נעלמו ובעיית העצירות נפתרה כליל!

חשוב להדגיש שהמון מטופלים עוברים אצלי שינויים באורח חייהם בזכות אסימונים שנופלים להם מבחינת תודעה, תפיסה, ערוצי תקשורת. אנשים שהיו תקועים בצמתים בחייהם  קיבלו יכולת להיות אסרטיביים עם עצמם ואחרים ולצאת לפעולה כמו החלפת מקום עבודה, יציאה מבית ההורים, סיום קשר זוגי הרסני וכו'.

אני מזמינה אתכן לבוא אלי לטיפול ולהיווכח איך השינוי מתחיל כבר עכשיו.

אתן מוזמנות לצפות בראיון מעניין שבו חגית רימון ראיינה אותי בתוכנית "אישי נשי", ובו גם הדגמתי את שיטת הטיפול.

 


שלכן

שירה ארמון

www.bowenhealing.co.il

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.