פאנג שואי לחורף

מאת: אביטל לוביא – כהן 

עונת החורף היא עונה מיוחדת. היא מאלצת אותנו להתכנס פנימה גם בתוכנו וגם בבתינו. היא מאלצת אותנו להאט קצב ולשהות שעות רבות במקומות סגורים. היחס אל העונה הזו הוא מעניין, או שאוהבים אותה או שלא. אלה שאוהבים אותה טוענים שבחורף כיף להתכרבל בפוך ולשתות מרק חם, ואלה שלא אוהבים אותה טוענים שהעדר אור השמש גורם להם לדיכאון. אז איך אתם מרגישים בחורף? מה אפשר לעשות על מנת שהאפור יישאר בחוץ אך הצבעוני והשמח יהיה בפנים?

חשוב להבין שגופינו צריך להיות חם ולהרגיש חמימות והבית צריך לתמוך בתחושות אלה. פאנג שואי נכון יכול לעזור להתמודד עם תחושות העצב והדיכאון שהחורף מביא עמו. לפניכם טיפים והמלצות ליישום בבית:

  1. אוויר צח – השתדלו לאורר את ביתכם מספר פעמים ביום. אוויר צח ונקי רווי בחמצן יוצר אנרגיה אישית גבוהה ובריאות טובה. חמום והסקה גורמים לתחושת יובש ועייפות. אוויר צח מכניס רעננות ולחות.
  2. ריחות – מרק חם ותה ריחני, נרות איכותיים שדולקים אשר מפיצים ריח נעים יוצרים תחושה נעימה ומרגיעה לנפש ולגוף. אור הנרות יוצרים תחושה נעימה במרחב והיונים המשתחררים מאור הנרות יוצרים ניקיון אנרגטי.
  3. אור ותאורה – הכניסו כמה שיותר אור יום לביתכם, הסיתו וילונות, פתחו תריסים. אור מכניס אנרגיה של תנועה וחיוניות. בשל שעות האור המעטות בחורף, מומלץ לנצל אותן במלואן. תאורת פלורסנט ואור לבן (כדוגמת התאורה בממ"ד) אינם מומלצים במרחב המגורים. האור הלבן ידוע בהשפעתו המזיקה לגוף. התאורה המומלצת היא של הנורה הצהובה, הרגילה. חשוב להשתמש בחורף באורות בגוונים שונים כגון כתום, צהוב ואדום על מנת להכניס אנרגיה של שמחה ועליזות, של חום ושל טבע למרחב האישי שלנו.
  4. פינוי אגירה – פאנג שואי מלמד שכאשר עושים סדר בחוץ, אנו עושים סדר בפנים. אגירה וחוסר סדר גורמים לתחושת דכדוך ודיכאון. פנו חפצים מיותרים, צעצועים ובגדים ישנים ובכך תכניסו לביתכם ולחייכם אנרגיה חדשה, רעננה וזורמת.
  5. צבעים וחומרים – החורף והשמים האפורים יוצרים תחושה של קור וניכור (הצבע האפור מסמל דכדוך). לכן מומלץ להכניס לבית צבעים חמים ומעוררים כדוגמת הכתום, הצהוב, האדום, הסגול והארגמן. צבעים אלה מסמלים שמחה, חברותיות ותנועה. אפשר להוסיף אותם בכריות, בשמיכות, בצבעים של נרות, בצבעים של ספלים לשתייה ובגופי תאורה צבעוניים. הצבעים האלו משפיעים על מצב הרוח ומכניסים שמחה ועליזות למרחב.
  6. פרחים חיים – עשו לכם מנהג פעם בשבוע לקנות זר פרחים טרי ורענן. הפרחים מוסיפים צבע שמח, מסמלים את הטבע הנכנס לבית וכן משרים אנרגיה של שלווה, נינוחות ותחושה נעימה. הם מחברים אותנו להנאות הפשוטות שבחיים. הטבע.
  7. כתיבה  – כתיבה היא פעילות שמתאימה מאוד לחורף משום שהחורף גורם לנו להתכנס פנימה והכתיבה מאפשרת לנו להעלות על הכתב את הרגשות שלנו ואת המחשבות שלנו. הכתיבה מאפשרת לנו להתכנס פנימה ולחקור את עצמנו.
  8. פינה משלך – מומלץ ליצור פינה אישית בבית שבה תוכלו לשים שמיכה עבה, כריות, מגזינים, ספרים ומוזיקה מרגיעה על מנת לאפשר לכם בכל יום כמה דקות של שקט והרגעות.
  9. זמן לזוגיות – הערב מחשיך מוקדם? הדליקו נרות, התכרבלו בשמיכת הפוך יחד ושתו תה חם.
  10. זמן למשפחה – זה הזמן הטוב ביותר להוציא את משחקי הקופסא מהארון ולשחק יחד.

 מאחלת לכם חורף חם ונעים בבית ובלב.

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.