להפתח לשינוי – ראיון עם אורלי בר קימה

המאמנת אתי שמש התלהבה מספרה החדש של העיתונאית אורלי בר קימה, והחליטה לראיין אותה על שינויים בחיים 

מאת: אתי שמש, מאמנת

אל בית הקפה שקבענו לנו לפגישה, נכנסה אישה לבושה בשמלה פרחונית עם חיוך מאיר…
ישבתי בשולחן כבר מוכנה עם ציוד ההקלטה ודפי הכתיבה. נעים מאוד הצגתי את עצמי במבוכה קלה, לחצנו ידיים בנימוס.

סיפרתי לה על התרשמותי מהספר כמו גם מהרצון העז להכיר אותה באופן אישי, גיליתי אישה כנה ורגישה, סקרנית, סוחפת, נעימה ונינוחה היא משרה אווירה רגועה.

והנה היא יושבת לפני… מסתכלת עמוק בעיניי, מקשיבה לי, מחכה בסבלנות לתורה, מספרת את סיפורה, כל כך עמוק ואמיתי. היא מדברת בגובה העיניים, לא מתנשאת, אין ספק שאותי היא הצליחה לרתק.

את השאלות לריאיון שלחתי לה טרם הפגישה – היא בחרה שלא להתייחס אליהן אלא לספר על עצמה, על התהליך שעברה, על החיים שלה הבחירות, איך הגיעו לחייה המפתחות ובכלל…
זהו תחילתו של מסע מרתק… מסע אל אורלי בר קימה.

מדוע החלטת לאמן רק נשים?
במהלך חיי עסקתי בתחום העיתונות, הייתי בתוך עולם גברי רווי תחרות והישגיות. לא הרגשתי מחוברת לעצמי וכל מה שעניין אותי זה להתקדם מבחינה מקצועית ולהיות מפורסמת בתחום העיתונות. נקודת המפנה הראשונה היתה כאשר זכיתי להשתתף במסע מלכת המדבר להודו, המנהל שלי לא הסכים לאשר לי חופשה ואני הגעתי לתובנה מאוד עמוקה שבה הבנתי שרק אני מנהלת את חיי. יצאתי למסע, התנתקתי לשבועיים. כשחזרתי החלטתי לעזוב את עולם העיתונות ולצאת ל"ריק". כאן התחיל מסע החיפוש אחר הייעוד שלי. השתתפתי בהרצאות למדתי קבלה, NLP, דמיון מודרך וסדנאות של התפתחות אישית ורוחניות. השתתפתי בסדנת העצמה נשית של ד"ר קרול מקול. שם התברר לי שתכלית חיי היא לחבר נשים לליבת העוצמה שלהן ולהאיר את דרכן לצמיחה ולשינוי. למדתי אימון להסמכה בינלאומית כמאמנת.

באחת מהמדיטציות שעשיתי קיבלתי מסר שהוא מאוד ברור בו נאמר לי במפורש לעזור לנשים.
המסר היה: לכי תכתבי ספר לנשים על נשים בנושא של שינוי. המיקוד היה: לכי תפגשי נשים ותראייני אותן על השינוי שעשו".
וכך עשיתי…נפגשתי עם נשים מהמעגל הקרוב והרחוק, ראיינתי אותן וכתבתי את סיפורן, נשביתי בקסמן של הנשים הללו. השלב הבא היה בעצם לחשוב על "איך"? ובמדיטציה היומית שלי ביקשתי הדרכה ושאלתי "איך עליי לכתוב את הספר? וכאן קיבלתי תשובה – המילה מפתח. ראיתי תריסר מפתחות לשינוי והבנתי שבכל הסיפורים של הנשים טמונים מפתחות – כלים שבהם הן השתמשו כדי לפתוח את הדלת לשינוי שלהן.

אני גיליתי בכלים- במפתחות בעצם שיטה, כמו טריק, סוד. טיפים שיכולים לעזור לכל אישה לחולל שינוי בחייה. לדוגמא: במפתח להתחבר ליש לא מספיק לחשוב חיובי ויהיה חיובי הפעולה באה מתוך רגש ומה שמפעיל אותנו זה הרגש. כל התהליך מתחיל במחשבה ועובר לפעולה גם באופן אוטומטי אם את לא מודעת. מחשבה מקדמת פעולה…

ההתחברות לנשים שמה אותי במקום שלא הכרתי במהלך שנותיי כעיתונאית בעולם התקשורת. המפגשים בסדנאות עם נשים ובאימונים יוצרים אנרגיה ועוצמה שלא הכרתי לפני. במפגשים אלו אני מרגישה בנוח לדבר על עצמי על הפשלות שלי בכלל, אני מרגישה שאני במיטבי.

מה הייעוד שלך בחיים?
הייעוד שלי, כמו שאני מגדירה אותו היום, זה לעורר השראה, לחבר נשים לליבה שלהן, "למרכז" שלהן ומשם להניע אותן לשינוי.

אני עושה את זה היום בכל מיני דרכים: דרך הספר, דרך כתבות במגזין "חיים אחרים", דרך אימון וסדנאות. על מנת לגלות את הייעוד שלי עברתי תהליך שהביא אותי לכך שכיום אני ממלאת את הייעוד שלי לא רק בקריירה כמאמנת, אלא בכל מיני מישורים: כאמא כרעייה וכאדם, לא רק מההיבט המקצועי. כאשר הגעתי לייעוד שלי הרגשתי שהגעתי ל"מקום הנכון".

בתהליך הזה נשאלו שאלות כגון: מהן החוזקות והעוצמות שלי? במה אני טובה ומה בא לי טבעי טוב? נשלחתי לבדוק עם אנשים מה יש בי? מה הדברים שאת חזקה בהם?

אני טובה בתקשורת עם אנשים, לדבר מול קהל, לכתוב. היכולת לזהות אצל אדם משהו שהוא לא זיהה, להאיר לו, לעזור. הקשבה דורשת הרבה אנרגיה, היכולת להקשיב ולנקות את עצמך ללא ביקורתיות ושיפוטיות היא כלי מצוין.

מה הייחוד שלך ואיזה ערך מוסף את מביאה לעולם האימון?
הדבר שאני מכוונת אליו הוא טרנספורמציה. לדוגמא: נניח שאת משולש ולא טוב לך בו, זה לא שאת הופכת לצורה אחרת למרובע או עיגול אלא את נשארת בתוך המשולש אך מגלה את העומק שבו, את בעצם הולכת פנימה ומגלה בפנים מי אני באמת? מהן היכולות שלי? מה קיים בי שעוד לא הוצאתי מעולם? מה עדיין לא גיליתי על עצמי? מה עוד אני יודעת לעשות?
ואז ממשולש את בעצם הופכת לפירמידה. את לא נעלמת לעצמך ולא מוחקת את עצמך – כל מה שקיים אצלך: הכישורים המיומנויות והחוזקות נשארים ויכולים לסייע לך למצוא את מי שאת ומה נכון ומתאים לך ומתוך כך להעמיק להעשיר ולהוציא מעצמך את הפוטנציאל הגלום בך.

 

מהן השאיפות שלך?
להמשיך במה שאני עושה כיום ולהגיע לדרגות השפעה מאוד גדולות. אני רואה את עצמי בעוד כמה שנים עושה ערב בקיסריה עם עשרות אלפי אנשים, ערב של טרנספורמציה והתפתחות אישית.

אני מתכננת להביא מנטורים גדולים מחו"ל זה יהיה אירוע מדהים אני כבר רואה אותו בדימיון שלי. החזון שלי הוא להשפיע בגדול, להיפתח לקהל גדול של אנשים, באימון אני מגיעה לנשים אך עדיין זאת לא אותה כמות כמו באירועים גדולים.

בספר שלך מוצגים 29 סיפורים של נשים שונות. בכל סוף סיפור את מציגה את המסר של כל אישה, מהו המסר שלך?
השינוי הוא בחירה שלך, והוא אפשרי בכל שלב שבו את נמצאת בחיים. תמיד עומדות לרשותך הרבה יותר אפשרויות והזדמנויות ממה שאת קולטת היום בחמשת חושייך, הן יתגלו לך רק כאשר באמת תפתחי את עצמך לאפשרות של שינוי.

מה תאמרי על עצמך כשתהיי בת 95?
אני מעדיפה שאנשים יגידו עלי…שנגעתי בחיים שלהם. כלומר נשים שעזרתי להן לעשות שינוי לטובה בחיים שלהן, עשיתי אצלן הבדל לטובה, עוררתי בהן השראה, לימדתי אותם משהו….

ניתן לרכוש את הספר "להיפתח לשינוי" גם דרך האתר של אורלי בר קימה

http://barkima.com/

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.