יפה בכל צורה

מאת: גאלה רחמילביץ'

אומרים שאישה צריכה להיות 90-60-90 ואם אפשר אז שתהייה 1.75 בלונדינית עם עיניים כחולות. כן, זה מה שאומרים. מי? בתקשורת, בחברות האופנה, בחברה. נכון, היום כבר לא אומרים בגלוי אבל מעבירים את המסר מאוד ברור.

מתי לאחרונה ראיתן מודעת פרסומת לחברת בגדים שהפרזנטורית היא מעל מידה 34? וחלילה בלי פוטושופ? ולא, אל תספרו לי על החוק שאוסר פוטושופ, כי גם מתעלמים ממנו, וגם יחידי הסגולה שלא מתעלמים ממנו בוחרים דוגמניות רזות רזות וגבוהות גבוהות כדי שלא יצטרכו לרטש. לגבי ריטוש שקיות עיניים, קמטים ושאר חלקים- זה כבר קורה בכל מקום. כי הרי על כולנו להישאר לא רק ברביות אלא גם צעירות.

כיום, רשתות וירידי אופנה מציעים מגוון גדול ורחב לנערות ונשים במידה 32-40. חלקם אפילו מטיבים עימנו ומדביקים תוויות של 42-44. אבל כולנו יודעות מה קורה; אין סטנדרט של מידות והמידות קטנות מעונה לעונה, אחרת כיצד ניתן להסביר שבחנות אחת את יכולה ללבוש מכנסיים במידה 38 וזוג אחר במידה 42 באותו הזמן? את הרי לא משמינה תוך כדי מדידה בתא…

אז המידות קטנות ומצטמצמות, הפרסומות עם פרזונטוריות דקיקות וצעירות מתרבות, ונדמה כי עולם האופנה זורק את כל שאר הנשים החוצה ומעביר מסר שהן לא רצויות.

יפה בכל צורה. אירוע האופנה של גאלה. צילום איתן טל
יפה בכל צורה. אירוע האופנה של גאלה. צילום איתן טל

 

זה המסר. זו האג'נדה. לשם מכוונים. ואז מגיעה כתבה כזו או אחרת שחושפת שנערות בנות 10 חולמות להיות אנורקסיות ולא מעיזות לאכול ליד בנים (אלא אוכלות בסתר), ואנחנו מתפלאים! איך יכול להיות הדבר? הרי בבית אמרו לה שהיא יפה, לא? אז למה היא חסרת ביטחון ו/או חושבת שהיא צריכה להיות אנורסית כדי להיות יפה?

ואנשים לא מבינים שזו לא רק התקשורת, זה גם אנחנו. אנחנו אחראיות על החינוך של הדור הבא, של הנערות. עלינו מוטלת החובה לדאוג שיבינו שהן יפות בכל מידה וצורה, שאין תבנית אחת של יופי שצריך להתאים אליה ושאסור להן לפגוע בעצמן רק כי מישהו זרק להן הערה כזו או אחרת על המראה שלהן.

אנחנו אחראיות על מודל החיקוי. כשיושבת כל המשפחה לשולחן לאכול ארוחת ערב והאמא לא נוגעת בכלום כי היא "חייבת לרדת 2 קילו", המסר שעובר הוא ברור. כשמעירים לילדה "ממוש את חייבת את הביס הזה?" או "איזו כרס יצאה לך" אל לנו להתפלא שהיא תפסיק לאכול ותחלום להיות אנורקסיות.

אז יקירותיי, השינוי מתחיל בנו. בהתייחסות שלנו לעצמנו ולסביבה שלנו. בעקיצות הקטנות שכבר נאמרות באוטומט, במבטים הבוחנים והמאוכזבים, במודל שאנחנו מהוות. בידינו הכוח לגרום לכל אישה, בכל גיל ובכל מידה להרגיש טוב עם עצמה, לדאוג לעצמה ולקבל את עצמה כמו שהיא. להוביל לשינוי בריא ומעצים ולא לגרום להלקאה ושנאה עצמית.

זו האג'נדה שלי. וכן, גם אני חלק מעולם האופנה. אני סטייליסטית בהפקות ובטלויזיה, מלבישה מפורסמים ומצלמת הפקות אופנה. גם אני אישה וגם אני חלק מתעשיית האופנה. ואני נלחמת, היכן שאני רק יכולה, כדי לשנות. כדי להעלות דוגמניות במידות 38 צפונה למסלולי הדוגמנות וכפרזנטוריות בצילומים. להעלות את המודעות שכל תמונה לצערי עוברת פוטושופ וכי הדוגמנית הקורנת והרזונת בתמונה היא בעצם דמות פיקטיבית ולא נראת כך במציאות. חלק מהמלחמה שלי היא ליזום ולהפיק אירועי אופנה לנשים.

הפעם אני יוזמת ומפיקה את אירוע 'יפה בכל צורה'– אירוע אופנה לנשים במידות 38-56. למה יפה בכל צורה? כי אני סטייליסטית ואני נחשפת לדרכים מוזרות בהן סטייליסטיות מייעצות לנשים ומאבחנות את מבני הגוף שלהן על פי סלט; את מבנה אגס, את תפוח, את מלפפון ואת חציל. זה מגוחך בעיניי, ולכן החלטתי שלא משנה איזו צורה יש לך (יהלום, דובדבן או ואזה), אני רוצה שתוכלי ליהנות מיריד אופנה.

אם כך, מדוע רק מידות 38-56? זו שאלה שאני נשאלת רבות. ראשית מכיוון שאני רוצה לתת מענה למה שאני מרגישה שללקוחות שלי חסר. בהמון ירידי אופנה ובקניונים נשים במידות XXS-M  זוכות למענה. יש הרבה יותר דגמים והיצע במידות האלה ואני בוחרת לא להתחרות באף אחד, אלא לתת מענה.

שנית, לצערי כשאירוע שכזה הוא אירוע פרטי שרוצה להעניק במה והזדמנות גם למעצבות צעירות, יש חוסר בתקציב (שמשתמע בעלויות של מקום וכו') ולכן צריך לבחור. אז בחרתי. בתקווה שבעתיד הקרוב כלל לא אצטרך להפיק אירועים כאלה, כי בקניונים וברשתות האופנה יבינו שראוי וחשוב להציע אופנה בטוחח מידות רחב, ממש כמו באירופה וארה"ב.

באירוע הקרוב ניתנת במה ל-23 עסקים קטנים של נשים. חלקן מעצבות ישראליות וחלקן יבואניות, שביחד יוצרות בוטיק גדול עם המון סגנונות, גזרות, צבעים, מחירים ומידות. חשוב לי לקדם דווקא את הקטנות, את אלה שאנחנו לא תמיד מכירות כי אין להן את תקציבי הפרסום של הרשתות. את אותן נשים שנלחמות מדי יום להציע מגוון רחב של אופנה, במחירים שפויים.

מה זה מחירים שפויים? מ-40 שקלים ועד 1200 שקלים לשמלות ערב. מרבית הדגמים נמכרים במחירים של 100-400 שקלים. וזה, למעצבות ישראליות, מחיר נגיש ממש כמו ברשתות, למרות שמדובר על ייצור כחול לבן בסדרות קטנות, עם דגש על בדים איכותיים ותפירה ראויה.

באירוע יציגו:

בוטיק Noemi plus ובוטיק Noemi המציגים קולקציות מפריז במידות 38-52.  מותג האופנה 'טליה' של המעצבת טלי שרף חזן המציגה קולקציה כחול לבן במידות 38-50 ( כשאת המידה 50 הוסיפה המעצבת במיוחד לרגל האירוע). מותג האופנה SO SIMPLE  של מעצבת האופנה דפנה לוינסון המציג קולקציה כחול לבן במידות 40-48. מעצבת האופנה ענבל מימרן למותג HONEY B  שמציגה קולקציה כחול לבן במידות 38-50, לילא מותג הבגדים ההודיים במידות 38-56, המעצבת דנה מליק למותג NUMA  המציגה קולקציה כחול לבן במידות 42-52.  אתר האופנה POSH.CO.IL  המציג בגדי מעצבים יוקרתיים מניו יורק במידות 38-52. מעצבת האופנה גלי שולמן למותג 'יעל אגם' המציגה קולקציה כחול לבן במידות 42-60. מותג האופנה קרנית המציג קולקציה כחול לבן במידות 42-62.  אתר האופנה MEEDOT.COM המציג קולקציית מותגים מארה"ב במידות 42-50.  אתר האופנה LOLFASHION.CO.IL המציג קולקציה מרחבי העולם במידות 38-48. מותג האופנה MOTIF  של המעצבת הדס אביקזר שמציגה קולקציית ביכורים לראשונה באירוע (מידות 38-48), 'צילה תפור עלייך' של מעצבת האופנה צילה מיכאלי שמציגה קולקציה כחול לבן במידות 42-56, עדי שדה המייבאת קולקציות מטריפות מאיטליה ובירות אופנה במידות 38-48, המעצבת נורית וינשטיין שמציגה קולקציית ביכורים שלה למותג טונשיניו במידות 38-48, טלי אימבר שמציגה קולקציה במידות 38-48,  בוטיק ההלבשה התחתונה ובגדי ים דרגונפליי עד מידה 52. מעצבות התכשיטים רוני עוזיאל, MIKAFORTUNA, מיטל טולדו, THE STORY OF ANKA  ומשקפי השמש PAAP UV

"יפה בכל מידה" אירוע האופנה של גאלה רחמילביץ במידות 38-56

הגלריה, מבנה 14, התחנה, נווה צדק, בתל אביב.

יום ד'  24 ליוני: 16:00-21:00. יום ה' 25 ליוני: 12:00-22:00.

יום ו' 26 ליוני: 09:30-16:00.

עלות כניסה 10 ₪

 

 

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.